Naujienų srautas

Kultūra2019.08.27 09:55

„Sirenos 2019“: teatro režisierius A. Obcarskas – apie trumpus jungimus žiūrovų galvoje

LRT.lt 2019.08.27 09:55

„Kai kurie trumpieji jungimai, matant tai, kas vyksta scenoje, tegali atsitikti žiūrovo galvoje“, – sako teatro režisierius Antanas Obcarskas. Jo režisūrinis debiutas – spektaklis „Voicekas“ – pernai buvo palankiai sutiktas žiūrovų ir kritikų, už jį režisierius nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

A. Obcarskas „Sirenų“ vaizdo manipuliacijoje „Tiesa/Klaida“ svarsto, ar kiekviena karta griauna praeitį ir yra nesuprastoji, ar teatras šiais laikais liks autsaideriu. beje, režisierius šypteli klausiamas apie teatro galimybę žudyti.

„Tiesa/Klaida“ – tai iš gerų paskatų „Sirenų“ kuriamas manipuliatyvus vaizdo pokalbis, kuriame kalba rašytojai, teatro režisieriai, aktoriai, scenografai, filosofai, kompozitoriai, muzikos atlikėjai. Tai komentarai apie kasdienybę, skirtingas kartas, mokytojus ir mokinius, jų tarpusavio ryšius, socialinius tinklus, teatrą ir tai, kas greta jo. Šie pokalbiai yra glaudžiai susiję su rugsėjo 25 – spalio 13 dienomis vyksiančio teatro festivalio spektaklių nagrinėjamomis temomis.

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ šių metų tema – „Ryšio klaida“, apjungianti festivalio tarptautinę ir lietuviškąją programą. Visi festivalio spektakliai ir programa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi