Naujienų srautas

Kultūra2019.08.22 14:17

Į paskutinę kelionę palydėtas aktorius Rimgaudas Karvelis: atsisveikinant skambėjo plojimai

atnaujinta 14.26
LRT.lt 2019.08.22 14:17

Ketvirtadienį atsisveikinama su pirmadienį mirusiu, gerai žinomu ir mylimu akoriumi Rimgaudas Karveliu. Kino ir teatro aktorius iškeliavo eidamas 87 metus, ši žinia nuliūdino galybę jo bičiulių, kolegų ir talento gerbėjų.

R. Karvelis, sukūręs daugybę vaidmenų kine ir teatre, visuomet pasižymėjo charizma, optimizmu ir vaikišku tyrumu. Taip R. Karvelį dar pimadienį, sukrėsti žinios, apūdino jo kolegos. Puikių vaidmenų kūrėjas, 2012 m. už gyvenimo nuopelnus įvertingas Auksiniu scenos kryžiumi, taip pat Vyriausybės kultūros ir meno premija, ketvirtadienį laidojamas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Į R. Karvelio laidotuves susirinko jam artimų žmonių minia, dalis – iš kino ar teatro pasaulio. Atsisveikinti su draugu ir kolega atėjo teatrologė Daiva Šabasevičienė, prodiuserė ir laidų vedėja Aistė Stonytė, aktorius Arūnas Sakalauskas, Kristina Kazlauskaitė, Nerijus Gadliauskas ir kt.

R. Karvelis išlydėtas prisimenant jį šviesiai ir šiltai. Šarvojimo salėje stovėjo urna, o šalia nenutrūkstamai rodyti filmų, kuriuos vaidino aktorius, epizodai bei įsimintinos akimirkos, tarsi ženklas, kad aktoriaus darbai, kaip ir prisiminimai, nėra sunaikinami ir išliks atmintyje.

LRT.lt pakalbinta aktorė Gražina Baikštytė teigė su R. Karveliu buvusi gana artima, juos siejo net saviti giminystės ryšiai.

„Jis man labai artimas, turėjome daug sąsajų. Ir jo sūnus, kurio istorija taip nelaimingai baigėsi, buvo mūsų geras draugas. Ir pats Rimgaudas, kurį vadindavo draugai Šaru. Ir netiesioginiai giminystės ryšiai – buvusi Rimgaudo žmona Aldona yra mano brolio dabartinė žmona. Tai vis juokaudavome. Ir kai susitikdavome, ar kai jis sutikdavo mano vyrą, tai vis juokaudavo – pala pala, kas tu man esi? Ir vardydavo tą grandinę. Ir mes abu su Rimgaudu pagal horoskopą vėžiai. Kartais sakydavom vienas kitam – vėžiuk vėžiuk tu“, – prisimena G. Baikštytė.

Kalbėdama apie R. Karvelio vaidmenis, aktorė sako neskirstanti jo darbų į kino ir teatro: „Ir nenoriu išskirti vaidmenų, man jis buvo labiau draugas, Šaras, Karvelis... O kaip aktorius – be abejo, jis buvo puikus. Rimgaudas labai mėgo ir mokėjo improvizuoti, dažnai tai darydavo ir neformalioje aplinkoje. Be to, visuomet pasižiūrėdavau jo metraščius, kas Rimgaudo sukurta apie Jaunimo teatrą.“

Atsisveikinti su kolega atėjęs aktorius Vladas Bagdonas buvo itin santūrus ir sakė, kad būtų laimingesnis, jei apie tokius kūrėjus kaip R. Karvelis visuomenė dažniau kalbėtų šiems gyviems esant.

Į paskutinę kelionę R. Karvelį palydėjo kunigas jėzuitas Antanas Saulaitis. Į Antakalnio kapines, Menininkų kalnelį iškeliaujanti urna palydėta plojimais, atiduodant pagarbą Lietuvą ilgus metus džiuginusiam ir žavėjusiam aktoriui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi