Kultūra

2019.08.21 16:42

Vilniuje bičiuliai atsisveikina su aktoriumi Rimgaudu Karveliu

LRT.lt2019.08.21 16:42

Su pirmadienį mirusiu, gerai žinomu teatro ir kino aktoriumi Rimgadu Karveliu trečiadienį atsisveikina jo kolegos, draugai ir artimieji. Velionis pašarvotas Vilniaus laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“, o palaidotas jis bus rugpjūčio 22 d. Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Aktorius gimė 1933 metais Kaune. Mokėsi Vilniaus 7-ojoje vidurinėje mokykloje. Dirbo Kapsuko, Klaipėdos dramos teatre. Nuo 1965 metų buvo Jaunimo teatro aktorius.

Teatre ir kine sukūrė daug įsimintinų vaidmenų. Teatre vaidino spektakliuose „Atžalynas“ (Juzė), „Būk vyras, Čelestinai“ (Čelestinas), „Škac, mirtie, visados škac!“ (Finkelšteinas, Navickas) ir kituose.

Vaidino keliasdešimtyje filmų – „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“, „Nebūsiu gangsteris, brangioji“ ir kituose. Jis vaidino ir legendiniame LRT seriale „Giminės“ ir jo tęsinyje „Atžalos“.

2012 metais aktorius įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus. R. Karvelis apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Kolegos, pirmadienį dalijęsi emocijomis apie aktoriaus mirtį, teigė, kad tokie įvykiai sukrečia. Režisierius Saulius Vosylius LRT.lt pasakojo, kad R. Karvelis buvo nuostabus ir šiltas žmogus, pasižymėjo pareigingumu, buvo serialo „Giminės“ siela.

Aktorius Vidas Petkevičius, kartu su R. Karveliu vaidinęs seriale „Giminės“, LRT.lt sakė, kad netikėtai išėjęs kolega buvo fantastiškas žmogus, neįtikėtino gerumo: „Jis buvo vaikiško tyrumo, nekaltumo, nekonfliktiškas ir su visais bendravo labai gražiai. R. Karvelis visiems buvo draugas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt