Naujienų srautas

Kultūra2015.07.23 20:40

Kijevas planuoja steigti Ukrainos sovietinės okupacijos muziejų

BNS 2015.07.23 20:40

Kijevas rizikuoja sukelti Maskvai įtūžį – ketvirtadienį patvirtintas siūlymas įrengti Ukrainos sovietinės okupacijos muziejų po atviru dangumi.

Kijevas rizikuoja sukelti Maskvai įtūžį – ketvirtadienį patvirtintas siūlymas įrengti Ukrainos sovietinės okupacijos muziejų po atviru dangumi.

Už tokį sprendimą balsavo 78 Kijevo tarybos deputatai; iš viso tarybą sudaro 120 deputatų.

Miesto taryba nurodė Ukrainos sostinės valdžiai surinkti visus sovietinio laikotarpio paminklus ir simbolius, kurie oficialiai yra uždrausti ir mėtosi įvairiose vietose mieste, į vieną viešąjį parką.

Pasak Ukrainos žiniasklaidos, visuomenė šitaip galės sužinoti ar prisiminti apie „totalitarinio sovietinio režimo Ukrainoje padarytus nusikaltimus“.

Anksčiau miesto taryba nurodė visus sovietmečio simbolius Kijeve nuimti iki rugpjūčio 24 dienos.

Ukraina buvo Sovietų Sąjungoje nuo pat jos įkūrimo 1922 metais iki pat pabaigos 1991 metais.

Apie 40 milijonų gyventojų turinčią šalį sukrėtė kruvinas separatistų sukilimas, kilęs po promaskvietiško Ukrainos prezidento nuvertimo 2014-ųjų vasarį; valdžia šalyje teko vakarietiškiems vadovams, siekiantiems Ukrainos narystės Europos Sąjungoje ir NATO.

Kremlius neigia bet kokį savo vaidmenį 15 mėnesių kare Ukrainos rytuose ir smerkia Kijevą neva persekiojantį etninius rusus tiek pačiame Kijeve, tiek karo apimtuose rytuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi