Naujienų srautas

Kultūra2019.08.21 13:14

Vyriausybė Nekrošiaus teatrui vėl skyrė nemokamas patalpas

Ignas Jačauskas, BNS 2019.08.21 13:14

Vyriausybė trečiadienį nusprendė palikti režisieriaus Eimunto Nekrošiaus įkurtam teatrui „Meno fortas“ nemokamas patalpas sostinės senamiestyje.

Ministrų kabinetas pritarė Kultūros ministerijos siūlymui panaudos sutartį pratęsti dešimčiai metų. Ministerija pabrėžė, kad 1998-aisiais įkurta įstaiga aktyviai dalyvavo, kūrė spektaklius, rodė juos Lietuvoje ir garsiausiuose festivaliuose visame pasaulyje.

Pažymima, kad pagrindinė teatro misija po režisieriaus mirties pernai lapkritį yra išsaugoti jo sukurtus ir dar rodomus spektaklius, skleisti informaciją apie režisieriaus kūrybą, taip pat „ telkti jaunus menininkus, kuriems darė įtaką šio išskirtinio menininko kūryba ir sudaryti jiems sąlygas kurti naujus scenos meno darbus“.

Daugiau nei 500 kvadratinių metrų ploto teatro studijos ir administracinės patalpos yra sostinės senamiestyje, Bernardinų gatvėje, šalia įsikūręs ir šiuolaikinių scenos menų centras „Menų spaustuvė“.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas E. Nekrošius mirė pernai lapkričio 20-ąją, likus dienai iki 66-ojo gimtadienio. Pasaulyje žinomas režisierius per savo karjerą jis yra sukūręs beveik pusšimtį spektaklių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi