Naujienų srautas

Kultūra2019.08.21 10:58

Jei jūra per šalta, pasinerti į bangas leis kinas: „Baltijos banga“ džiugins šviežiausiais filmais

Nors mažas, tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ atkartoja didžiųjų festivalių formules – čia galima išvysti ir ką tik pasirodžiusių, ir jau seniai pamėgtų kino juostų. Prasidėjęs nuo noro paminėti Baltijos kelią, kino festivalis tęsia savo misiją,o jo rengėjai džiaugiasi visoje Lietuvoje švenčiamu Baltijos kelio 30-mečiu.

Tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“ šiais metais vyks jau vienuoliktą kartą ir rugpjūčio 25–29 d. įsikurs naujoje vietoje – Juodkrantėje. Šio festivalio direktorė Ieva Norvilienė, viešėjusi LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, primena, kad kino festivalis pradėtas siekiant paminėti Baltijos kelią.

„Šiemet švenčiame gražų Baltijos kelio jubiliejų. „Baltijos banga“ vyksta 11 kartą, jubiliejų minėjome praėjusias metais. Šiemet kinta ir festivalio vieta, jis perkeliamas į Juodkrantę. Žinoma, pora seansų įvyks ir Nidoje, bet didžioji dalis – Juodkrantėje“, – teigia I. Norvilienė.

Pasak festivalio programos sudarytojos Rasos Paukštytės, kaip ir kasmet, stengtasi sudaryti dinamišką, nemonotonišką programą: „Svarbiausia ir vėl – kad vaidybinis kinas keistų dokumentinį, kad struktūroje vyrautų lietuviški, estiški ir latviški filmai. Lietuviškų filmų šiais metais bus daugiau. Atsižvelgėme į tai, kad praėjusiais metais jie sulaukė daugiausia dėmesio.“

Ypatingai R. Paukštytė džiaugiasi „Baltijos bangoje“ pasirodysiančiais premjeriniais filmais. „Vienu ryškiausių debiutų taps Aistės Žegulytės „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, taip pat Ernesto Jankausko neseniai pristatytas filmas „Čia buvo Saša“. Labai labai džiaugiamės, kad parodysime ir Audriaus Stonio juostą „Laiko tiltai“. Stengiamės, kad programa atitiktų didžiųjų festivalių formules – būtų panorama, pagrindinė programa, ekskursai į istoriją“, – teigia R. Paukštytė.

Anot I. Norvilienės, galima pabrėžti ir filmus, kurtus bendradarbiaujant Batijos šalių kino industrijos dalyviams: „Jei atsuktume laiką dešimt metų atgal, nerastume nė vieno bendros gamybos filmo. Tik vėliau pradėta bendradarbiauti, ir labai sėkmingai. Atrodo, kodėl tai nedaryta gerokai anksčiau?“

Plačiau – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi