Naujienų srautas

Kultūra2019.08.20 10:24

Prieš 6 metus duotame interviu Rimgaudas Karvelis dalijosi: aš laimingiausias, kai važinėju po pasaulį

LRT.lt 2019.08.20 10:24

Prieš šešerius metus Lietuvos teatro sąjungos filmuotame interviu aktorius Rimgaudas Karvelis sako vaidyba užsikrėtęs dar vaikystėje, žaisdamas su pusbroliais. Vėliau, kaip vaizdo įraše kalba jis, sekė įvairios mokyklos, aktorystės ugdymas, bet didžiausiomis ir įdomiausiomis pamokomis R. Karvelis vadino ne ką kita, o keliones po pasaulį.

Rugpjūčio 19 d. miręs Lietuvos kino ir teatro aktorius R. Karvelis išliks gyva legenda – apie jį liudija ir toliau liudys kolegų ir bendražygių, gerbėjų prisiminimai. Taip pat archyvinė medžiaga, kurioje užfiksuotos paties aktoriaus mintys ir šarmingi pasisakymai.

„Pačioje vaikystėje, per Velykas ar Kalėdas, rengdavome vaidinimus tėvams, kai visi susirinkdavome į šventę. Mano pusbroliai Nasvyčiai atlikdavo pagrindinius vaidmenis, aš epizodinius, bet taip visi ir užsikrėtėme teatru“, – Lietuvos teatro sąjungos išplatintame vaizdo įraše sako R. Karvelis.

Noras vaidinti nedingo, mokykloje tik stiprėjo: „Kai tik per pamokas dingdavo elektra, mes vaidindavome, improvizuodavome. Buvome velniškai pasiutę.“

Aukštajam mokslui aktorius prilygino keliones: „Vizitai į kitas šalis – kaip aukštasis mokslas. Mes daug skaitome, žiūrime filmus apie kitas pasaulio šalis. Bet kai nuvažiuoji pats, visai kitaip! Aš laimingiausias, kai važinėju po pasaulį.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi