Kultūra

2019.08.19 23:29

Festivalis „ConTempo“ kvies naujai pažvelgti į Kauno erdves

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.19 23:29

Penktadienį Kaune prasideda naujas tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“. Jo iniciatoriai siekia atgaivinti ar atrasti naujų Kauno ir jo apylinkių erdvių, tinkančių scenos menams.

Festivalį penktadienį Kaune pradės trupės iš Šveicarijos spektaklis „Trofėjus“. Spektaklis vyks Nemuno krantinėje Žemuosiuose Šančiuose, vietoje, kur Kauno savivaldybė planuoja tiesti naują kelią, o spektaklis nagrinėja žmogaus santykį su aplinka ir jo troškimą žymėti teritoriją ir ją valdyti. Šis spektaklis šeštadienį bus rodomas kitoje erdvėje – Jono Biliūno aikštėje Kačerginėje.

Iš viso festivalyje pasirodys aštuonios trupės iš Italijos, Ispanijos, Belgijos ir Lietuvos, beveik visos jos spektaklius rodys po du kartus ir vis kitose Kauno ir jo rajono erdvėje. Šio festivalio iniciatoriai – Kauno Europos kultūros sostinės rengėjai. Pasak jų, festivaliu siekiama atverti naujas Kauno erdves, kuriose galėtų vykti cirko, šokio, teatro pasirodymai.

„Tiesiogiai susijęs su Kaunu Europos kultūros sostine (Keksu), miestas ja taps 2022 m., bet, kad įgautų svorį ir poreikį menams, jis augs, didės, vystys partnerysčių tinklą. Turime svajonę, kad po Kekso jis liks ir gyvuose savarankiškai“, – tikisi festivalio „ConTempo“ koordinatorė Gintarė Masteikaitė.

Kaune jau kelerius metus rengiamas šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“, taip pat ieškantis specifinių erdvių Kaune, miegamuosiuose rajonuose ar neįprastose vietose, tačiau pasak G. Masteikaitės, naujasis festivalis „ConTempo“ nesiekia konkuruoti su esamais festivaliai, o drauge stiprinti Kauną kaip festivalių miestą.

„Nėra paslaptis, Kaune nėra erdvių, kur galėtų pasirodyti šiuolaikinis scenos menas. Čia mažas kiekis užsienio produkcijos, kuri atkeliauja, kuri nėra festivalio rėmuose pristatoma, ką Kauno žiūrovai gali pamatyti egzistuojančiuose festivaliuose, bet tarpdisciplininių menų, naujų formų – nuo šokio, objektų teatro, šiuolaikinių teatrų, muzikos performansų. Mūsų tikslas ne konkuruoti su egzistuojančiais, o judinti terpę Kaune, žengti į erdves, kurios neišnaudotos, ieškoti erdvių, tinkamų kultūriniams objektų“, – pasakoja G. Masteikaitė.

Vienintelis spektaklis, vyksiantis ne atviroje erdvėje, o Girstučio kultūros centre ir kuris bus mokamas – italų objektų manipuliacijos spektaklis „Materija“, kuriame daugiau dėmesio skiriama patiems objektams, o ne jais manipuliuojančiam atlikėjui.

Į kelionę po Kauną senamiestį kvies trupė iš Ispanijos, spektaklis „Kamčiatka – vienas garsiausių gatvės teatro spektaklių, apkeliavęs daugiau nei 30 šalių.

Iš viso per tris festivalio dienas įvyks 12 renginių.

Scenos menų festivalis „Contempo“: nereikia konkurencijos – geriau kurkime kartu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt