Kultūra

2015.07.23 11:30

Vasaros nuotaika Užutrakyje dalinsis trio „FortVio“

LRT.lt2015.07.23 11:30

Sekmadienį Užutrakio dvaro rūmuose koncertuos gerai žinomas kamerinės muzikos kolektyvas – fortepijoninės muzikos trio „FortVio“.

Sekmadienį Užutrakio dvaro rūmuose koncertuos gerai žinomas kamerinės muzikos kolektyvas – fortepijoninės muzikos trio „FortVio“.

Jos nariai – Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ingrida Rupaitė (smuikas) ir Povilas Jacunskas (violončelė) specialiai šiam vakarui sudarė metų laiką, elegantišką aplinką ir dėmesingos publikos lūkesčius atitinkančią programą. Baltojoje rūmų salėje skambės  J. Haydno, S. Rachmaninovo, E. Balsio, B. Kutavičiaus, A. Piazzolla kūriniai, rašoma pranešime spaudai.

„Turime labai platų repertuarą, kurį sukaupėme per trio veiklos dešimtmetį. Festivalio „Užutrakio vakarai“ koncertui parinkome vasarišką plevenimą primenančią ir skatinančią džiaugtis muziką. Nuoširdžiai ja pasidalinsime su puikia, labai išprususia „Užutrakio vakarų“ publika, kuriai koncertuoti didelis malonumas“, – sakė garsi pianistė I. Baikštytė.

Fortepijono virtuozė „Užutrakio vakaruose“ yra koncertavusi pernai su kontrabosininku Donatu Bagursku bei užpernai su smuikininku Viktoru Dernovskiu, o šįkart mielai sugrįžta su savo mylimu bendraminčių kolektyvu „FortVio“.

Trio muzikantai, nors nuolat dirba pedagoginį darbą – dėstytojauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, savo gyvenimo neįsivaizduoja be intensyvios koncertinės veiklos. „FortVio“ yra prestižinių šalies bei užsienio konkursų dalyvis bei laureatas, kurio sėkmingą veiklą vainikavo 2014 metais skirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija. 

„Be koncertinės veiklos negaliu gyventi ir aš, ir mano kolegos. Tai pomėgis, tai gyvenimo būdas, tai dvasios skrydis. Pernai skirta premija yra labai didelis džiaugsmas, kad mūsų veikla prasminga, kad ji yra pastebėta. Stengiamės, kad žmonės pamiltų kamerinę muziką, ją populiariname. Savo koncertuose kalbame, pasakojame ir grojame, kad muzika būtų artima, sudomintų, teiktų džiaugsmą“, – dalijosi mintimis pianistė I. Baikštytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt