Kultūra

2019.08.14 20:32

Ramūnas Danisevičius: būna, kad fotografija nuveda ant vienos scenos su „Led Zeppelin“

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2019.08.14 20:32

Ko tik jis nėra fotografavęs? Tokia mintis kyla išgirdus Ramūno Danisevičiaus pavardę. Puikiai žinomas fotomenininkas ir spaudos fotografas, daugybės parodų autorius ir prizų laimėtojas turi kuo pasigirti, o naujausia avantiūra, į kurią ėmė ir pasileido – fotografijų, kuriose užfiksuoti legendiniai muzikantai ir grupės, paroda

Paroda rado vietą ne bet kur – daugiau nei 50 fotografijų bus pakabintos Anykščiuose, kur skambės melodinga bardų muzika čia vykstančio festivalio „Purpurinis vakaras“ metu.

R. Danisevičius, pirmiausia paklaustas apie pačią bardų muziką, pamini šiosios etaloną Domantą Razauską. „Štai Razauskas man patinka, mes net kartu dirbome – seniai, kažkurioje žiniasklaidos priemonėje. Tačiau kabant apie muziką, labiau linkstu prie senųjų roko dinozaurų – „Led Zeppelin“, Ozzy Osbourne ir pan.“, – savo muzikinį skonį nusako fotografas.

Tie senieji roko dinozaurai skamba ne tik R. Danisevičiaus ausinėse, bet ir žvelgia iš fiksuotojo fotografijų. Nieko keisto, kad R. Danisevičiaus net neįsivaizduoja, kiek įvairiausių koncertų yra fotografavęs. Faktas vienas – beprotiškai daug, o tą parodė ir bandymas surūšiuoti nuotraukas būsimajai parodai.

„Iš pradžių norėjau, kad parodą sudarytų 40 nuotraukų, tai – jau gana solidus skaičius. Vėliau pridėjau dar ir dar, kol viso nuotraukų bus net 62. Galiu pasakyti, kad gavau, ko norėjau“, – džiaugiasi pašnekovas.

Nuotraukų, kuriose įvairiausiose situacijose užfiksuotos scenos žvaigždės, net nebūtų buvę, jei ne darbas, sako R. Danisevičius. „Dirbdamas fotografu negali išvengti objektyvo nukreipimo į muzikantus. Yra tekę sužinoti ir laukti, kol Ericas Claptonas atvyks į „Kempinski“, ir budėti prie „Stiklių“ geras 3 valandas, ir sekioti paskui „Iron Maiden“, neatpažįstant, kuris iš jų yra kuris. Galiu pasakyti, kad bet koks muzikantas, einantis Vilniaus gatvėmis, yra įdomesnis nei grojantis ant scenos, kai aplinkui – dar begalė kitų fotografų“,– pasakoja R. Danisevičius.

Fotografas prisimena smagų nutikimą su grupės „Mašina vremeni“ lyderiu Andrejumi Makarevičiumi: „Buvau mieste, šalia Filharmonijos, ir išvydau priešais save einantį A. Makarevičių, kartus su Vladimiru Tarasovu. Mano aparatūra – ant nugaros, o rankose – telefonas. Supratau, kad nespėsiu išsitraukti fotoaparato, tad griebiausi mobiliojo telefono kameros. V. Tarasovas jam parodė į mane, sakydamas, kad čia – labai geras fotografas. O A. Makarevičius jam – toks jis ir geras, jei net aparatūros normalios neturi.“

Paprašytas išskirti savo nuotrauką favoritę, R. Danisevičius neabejoja – ta, kurioje užfiksuotas Robertas Plantas iš grupės „Led Zeppelin“.

„Nuo šitos nuotraukos viskas ir prasidėjo, vėliau ėmiau rinkti ir kitas muzikantų fotografijas. Kai kada nuotraukų techninė pusė puiki, bet emocijų jose trūksta. Man svarbesnis tikras ir gilus nuotraukos turinys“, – teigia R. Danisevičius.

Fotografas teigia, kad patirtis įamžinant koncertus – labai įvairialypė: „Man labai įsiminė grupės „Kiss“ koncertas ir tai, kaip atlikėjai puikiai „dirbo“ su fotografais – pažvelgdavo kone į kiekvieną objektyvą, iškišdavo liežuvį ir pan. Ir mes laimingi, ir jiems gerai, tai tikri profesionalai. O kartais – fotografuok nefotografavęs...“

Smagią istoriją R. Danisevičius turi iš dar kadaise, kokiais 2001 m. Lietuvoje vykusio „Led Zeppelin“ koncerto.

„Iš pradžių fotografavome stovėdami priešais sceną, bet staiga kažkas persigalvojo ir perkėlė mus ant scenos, paslėpė nuo žiūrovų ir turėjome dirbti ten. Prisimenu, kad apšvietimas buvo klaikus, mums ne į naudą, bet kita vertus, visam laikui įsiminė, kad stovėjome ant vienos scenos su R. Plantu! Dar po kurio laiko su kolegomis vis prisimindavome šį smagų nutikimą“, – juokiasi R. Danisevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.