Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Ministerija pritarė, kad R. Tuminui būtų skirta valstybinė pensija

BNS 2015.09.08 13:45

Ministerijų atstovų pasitarime antradienį sutarta, kad režisieriui Rimui Tuminui būtų paskirta pirmojo laipsnio valstybinė pensija.

Ministerijų atstovų pasitarime antradienį sutarta, kad režisieriui Rimui Tuminui būtų paskirta pirmojo laipsnio valstybinė pensija.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis žurnalistams po šio pasitarimo sakė, kad R.Tuminas negautų pensijos, kol turėtų draudžiamųjų pajamų. Režisierius R.Tuminas šiuo metu vadovauja Jevgenijaus Vachtangovo teatrui Maskvoje.

„Kol turės draudžiamąsias pajamos, tol pensija nebus mokama. Kada tiktai nebeturės draudžiamųjų pajamų, iš karto pradedama yra mokėti“, – aiškino viceministras.

Jis pažymėjo, kad galutinai dėl pensijos skyrimo turės apsispręsti ministrai Vyriausybės posėdyje.

„Yra pateikta Vyriausybės posėdžiui, ministerijų atstovų pasitarime šitam klausimui buvo pritarta.

Pritarta, kad skirti – todėl, kad Valstybinių pensijų skyrimo komisija jau yra priėmusi tokį sprendimą, kadangi Kultūros ministerija yra pateikusi šią kandidatūrą pirmojo laipsnio valstybinei pensijai ir visi dokumentai, kurie yra būtini ir pagal kuriuos sprendžiama ir teikiama Vyriausybei nutarimui priimti, jie visi atitinka tuos kriterijus, kurie būtent yra taikomi tiems žmonėms, kuriems yra teikiama ši valstybinė pensija“, – dėstė viceministras.

Pirmojo laipsnio valstybinė pensija pagal įstatymą priklauso visiems nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams, juo režisierius tapo prieš daugiau nei 20 metų. Valstybinę pensiją R.Tuminui siūloma skirti, nes jis šiemet sulaukė pensinio amžiaus.

Pirmojo laipsnio valstybinės pensijos dydis yra 232 eurai.

R.Tuminas gimė 1952 metais Kelmėje. 1970–1974 metais jis studijavo televizijos režisūrą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. 1978 metais menininkas baigė režisūrą Anatolijaus Lunačiarskio teatro meno institute Maskvoje. 1979–1990 metais R.Tuminas dirbo režisieriumi, nuo 1994 metų vyriausiuoju režisieriumi Lietuvos valstybiniame akademiniame dramos teatre.

1990 metais jis įkūrė Vilniaus mažąjį teatrą, o nuo 1997 metų iki dabar šiam teatrui vadovauja. 1995–1998 metais R.Tuminas buvo Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro vadovas, 1998–1999 metais – Lietuvos Nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius.

1994 metais R.Tuminas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Antono Čechovo „Vyšnių sodo“, Grigorijaus Kanovičiaus „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ir Bertoldo Brechto „Galilėjaus“ pastatymus.

Nuo 2007 metų Rimas Tuminas dirba Rusijos Valstybinio akademinio J.Vachtangovo teatro meno vadovu Maskvoje.

Režisierius pastatė arti 40 spektaklių, kurie buvo rodomi daugiau nei 20 pasaulio valstybių. Jo spektakliai yra pelnę įvairių apdovanojimų tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Praeitą mėnesį prieštaringų vertinimų sulaukė R.Tumino pareiškimas, kad Rusijai būtinas „labai griežtas režimas, galbūt net žiaurus“ režimas, kad būtų išvengta chaoso. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi