Naujienų srautas

Kultūra2019.08.08 23:36

Tapytojas Audrius Gražys Palangoje kviečia susipažinti su „Žaidimo taisyklėmis“

Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, atidaryta tapytojo Audriaus Gražio paroda „Žaidimo taisyklės“. Tapytojas pristatydamas personalinę parodą „Žaidimo taisyklės“ sako, kad ji – apie kiekvieno gyvenimą, kurio taisykles susikuriame patys.

„Kiekvienas žmogus susidėlioja savo gyvenime kažkokias kerteles, kambarius, palėpes ir tai galėtų būti ir mūsų emocijos, ir mūsų bėdos, nuoskaudos, galbūt kažkokie paslėpti dalykai. Tos žaidimo taisyklės ir yra, kad kiekvienas žmogus savo kerteles turi“, – pasakoja tapytojas.

A. Mončio namuose-muziejuje eksponuojami kelių ciklų darbai, pradėti prieš 10 metų, tačiau erdvė padiktavo darbų išdėstymą: patalpos primena bažnyčią, išdalytą erdvėmis.

Akrilo ant drobės darbų fone išsiskiria „Dėlionė“ – ant aksomo suklijuoti plastikiniai žaislai, į kuriuos žiūrėdami vieni pamatys animacinio herojaus galvą, kiti – kaukolę giliomis akiduobėmis, o autorius siūlo į meną žvelgti per žaidimą. Tai tik atskleidžia tapytojo įvairiapusiškumą. Muziejaus direktorė sako, jog simboliška, kad A. Gražio darbai eksponuojami čia.

„Muziejus, įžengdamas į savo trečiąjį dešimtmetį, pradeda su A. Gražio paroda, kuris taip pat turėjo sąsajų su A. Mončiu. Tiesa, tos sąsajos po 60 metų, nes A. Mončys dalyvavo parodoje rudens salono Paryžiuj, o A. Gražys jau po 60 metų toje pačioje parodoje dalyvavo, kuri tęsiasi jau šimtmečius“, – pasakoja A. Mončio namų-muziejaus direktorė Loreta Birutė Turauskaitė.

Susipažinti su A. Gražio žaidimo taisyklėmis, jas priimti arba ne, kurorte galima iki rugsėjo 8 dienos.

Panorama. Lietus „nuplovė“ Lietuvą, tačiau visur skirtingai: Raseiniuose tik palynojo, o Kėdainiuose kvadratiniam metrui atiteko net 4 kibirai
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi