Kultūra

2019.08.08 21:07

Seksualumo ir lytiškumo temų įelektrinti kūnai renkasi į tarptautinę kino stovyklą Salose

Rytoj Salų miestelio dvare Rokiškio rajone prasideda dešimtoji tarptautinė „Meno avilio“ rengiama Kino stovykla, kviečianti diskutuoti apie socialinės lyties ir seksualumo klausimus ir jų santykį su kinu.

Kas vyksta kai įsielektrina kūnai? Koks santykis kuriamas su kitais? Ir kaip tai susiję su kinu? Tokius klausimus, pasirinkę intriguojamą, kartu ir aktualią temą „Įelektrintos tapatybės“, kelia šių metų tarptautinės kino stovyklos rengėjai ir kviečia diskutuoti apie lytiškumą, seksualumą kine ir videomene.

„Įvairūs seksualumai, įvairios mūsų visų mūsų brėžiamos tapatybės, konstruojamos ir įvairiausiais būdais kuriamos, tai kalbėsime daug ir apie feminizmą, ir apie queer ir apie įvairiausius dalykus būtent žmogaus kuriamos tapatybės santykį su aplinka, su aplinkiniais, su erdve, su mūsų gyvenamu laiku“, – teigia Kino stovyklos programos kuratorė Mantė Valiūnaitė.

Tris dienas vaizdingame Salų miestelio dvare susirinkę režisieriai, menotyrininkai, kino mėgėjai iš įvairių šalių dalysis įžvalgomis, žiūrės ir pristatys savo filmus, diskutuos ir ieškos sąlyčio taškų tarp socialinio aktyvizmo ir kultūrinės raiškos.

Daugiau – LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ reportaže:

Kultūros diena. Lytiškumo ir seksualumo klausimai kine: juos nagrinės jau rytoj prasidėsianti „Meno avilio“ stovykla