Kultūra

2015.09.08 13:45

Šv. Kotrynos bažnyčioje – Pietų saulės įkvėptos melodijos

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Viena įdomiausių italų džiazo pianisčių, kompozitorių Stefania Tallini ir populiarus brazilų muzikos kūrėjas, gitaristas, dainininkas Guinga suvienijo savo talentus tam, kad naujai pažvelgtų vienas į kito kūrybą.

Viena įdomiausių italų džiazo pianisčių, kompozitorių Stefania Tallini ir populiarus brazilų muzikos kūrėjas, gitaristas, dainininkas Guinga suvienijo savo talentus tam, kad naujai pažvelgtų vienas į kito kūrybą.

Ši idėja įkvėpė S. Tallini įrašyti albumą „Viceversa“. Jame skamba Guingos dainuojami pianistės kūriniai, o ji pati skambina brazilų dainiaus muziką.

Eksperimento liudininkais taps ir Kristupo vasaros festivalio klausytojai, tik, be albumo kūrinių, jie dar išgirs dueto kartu atliekamos muzikos bei kitų solinių kompozicijų.

Ypač intriguoja pažintis su Guinga – šis menininko pseudonimas atsirado iš jo vaikystės pravardės „Gringo“, kuri berniukui buvo prisegta dėl blyškumo. Tikrasis atlikėjo vardas yra Carlosas Althieras de Souza Lemosas Escobaras.

Jis pradėjo kurti muziką 14 metų, o studijuoti gitarą – tik 26. Muzikanto karjera Guinga susidomėjo dar vėliau – sulaukęs 40.

Beveik 30 metų artistas dirbo odontologu ir kartu įrašinėjo sambos albumus, akompanavo žymiems dainininkams, tarp jų – Beth Carvalho and João Nogueira, įrašinėjo plokšteles su sambos legendomis Cartola ir Clara Nunes, kūrė dainas su garsiais poetais, kurias įamžino įrašuose kitos garsenybės – Elis Regina, Nelsonas Gonçalvesas, Miúcha, Clara Nunes, Michel‘is Legrand‘as.

Guingos pirmasis solinis šou įvyko, jam sulaukus 39–erių (1989 metais) San Paulo naktiniame klube, o jo pirmasis albumas pasirodė dar po poros metų, kai specialiai šiuo tikslu buvo įkurta įrašų kompanija „Velas“.

Šiandien menininko diskografijoje – 13 albumų, jis laikomas vienu įdomiausių Brazilijos dainų kūrėjų ir gitaristų.

Pietų saulės įkvėptos melodijos. Guinga (vokalas, gitara, kompozicijos, Brazilija) ir Stefania Tallini (fortepijonas, kompozicijos, Italija). Programoje – originali kūryba. Liepos 21 d.19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.