Kultūra

2019.08.07 23:19

Paroda „Mūsų asmenukė“ privers susimąstyti apie visuomenės pokyčius

MO muziejus kviečia į parodą, kurioje menininkai nagrinėja šiuolaikinės visuomenės įpročius, asmens vaizdavimą mene nuo portreto iki asmenukės. Naujoji paroda yra pirmas dviejų privačių kolekcijų – MO muziejaus ir „Lewben Art Foundation“ – bendras projektas.

Ketvirtadienį MO muziejuje bus pristatyta nauja mažoji paroda pavadinta „Mūsų asmenukė“, o ekskursiją po ją surengs kuratorė Francesca Ferrarini. Jos teigimu, parodos temą padiktavo visuomenė ir jos įpročiai. Nuo portreto, autoportreto iki asmenukės, ką visos šios formos pasako apie žmogų, kaip charakterizuoja visuomenę skirtingose pasaulio šalyse Europoje, Afrikoje ar Brazilijoje.

„Paroda pavadinta „Mūsų asmenukė“ ir ta idėja kilo iš to, kad gyvename asmenukių visuomenėje, todėl norėjome pažiūrėti, kaip menininkai nagrinėja pačią žmogaus figūrą, kaip ją atskleidžia darbuose. Čia pamatysite daug portretų – skulptūras, fotografijas, taip pat tapybos darbų. Didžioji kūrėjų dalis – mano kartos, ir taip pat „Lewben Art Foundation“ kartos, nors yra vienas ir vyresnės kartos menininkės darbas – būtent lietuvių menininkės Violetos Bubelytės kūrinys“, – pasakoja F. Ferrarini.

Parodoje be V. Bubelytės eksponuojami dar dviejų Lietuvos kūrėjų darbai – tai Gintaro Znamierowskio ir Eglės Būdvytytės vaizdo darbas „Sekta“. Visi jie – iš MO muziejaus kolekcijos, o aštuonių užsienio kūrėjų darbai priklauso „Lebwen Art Foundation“ kolekcijai. F. Ferrarini sako su „Lewben Art Foundation“ bendradarbiaujanti jau kelerius metus, todėl ir Lietuvoje sako jaučiais tarsi namie.

„Pradėjau nuo bendradarbiavimo su „Rupert“ centru, vėliau ėmiau bendradarbiauti su „Lewben Art Foundation“. Čia jaučiuosi kaip namie. Ir kai Lietuva Venecijoje laimėjo Auksinį liūtą, apsiverkiau, tarsi būtų Italija laimėjusi“, – pasakoja kuratorė.

Parodoje eksponuojami kūriniai atskleidžia personažų charakterius, pasakoja istorijas, išreiškia protestą ir perteikia visuomenės nuotaikas. Šiuolaikinei menininkų kartai portretas – galimybė pabrėžti vaizduojamo asmens kultūrą ir socialinę aplinką, nulemiančią žmogaus savitumą.

Ši paroda rugsėjo pradžioje pasipildys Šarūno Saukos kūriniu, kuris iškeliavęs iš prezidentūros laikinai atsidūrė MO saugyklose.

„Šioje parodoje yra daugiau nei portretas, kalbame apie visuomenę, turėsim Š. Saukos šį paveikslą parodą papildantį, kuris yra visuomenės portretas. Parodysime jį MO vestibiulyje, visą rugsėjo mėnesį“, – sako MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Ketvirtadienį MO muziejuje vyks ne tik parodos pristatymas, ekskursija, bet ir koncertas. O paroda veiks iki lapkričio vidurio.

Panorama. Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į eurokomisarus laimina ir Prezidentas, ir Vyriausybė, bet piktinasi opozicija