Kultūra

2019.08.07 14:10

„Sirenos 2019“: aktorės svarsto – kas scenoje labiausiai matomas?

LRT.lt2019.08.07 14:10

Ryškius vaidmenis šiandienos teatre ir kine kuriančios aktorės Augustė Pociūtė ir Gailė Butvilaitė sako, esą kiekviena karta yra nesuprastoji, o aktorius, kuris scenoje norėtų būti nematomas, kartais yra labiausiai matomas. Ir į jį įdomiausia žiūrėti.

Augustė ir Gailė pokalbyje su „Sirenomis“ taip pat svarsto, ar gali būti, kad pasaulis yra jų tik vienam „sezonui“, ir renkasi savo poziciją tarp „tiesos“ ir „klaidos“.

„Tiesa/Klaida“ – tai iš gerų paskatų „Sirenų“ kuriamas manipuliatyvus vaizdo pokalbis. Jame kalba rašytojai, teatro režisieriai, aktoriai, scenografai, filosofai, kompozitoriai, muzikos atlikėjai.

Tai komentarai apie kasdienybę, skirtingas kartas, mokytojus ir mokinius, jų ryšius, socialinius tinklus, teatrą ir tai, kas greta jo.

Šie pokalbiai yra glaudžiai susiję su rugsėjo 25–spalio 13 dienomis vyksiančio teatro festivalio spektaklių nagrinėjamomis temomis.

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ šių metų tema – „Ryšio klaida“, susiejanti festivalio tarptautinę ir lietuviškąją programą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.