Kultūra

2019.08.07 19:52

„Dpoezijos šaltinis“ skatina priklausomybę: kas apie jį sužino, grįžta vėl ir vėl

Išsiilgusieji jaukių poezijos ir muzikos vakarų romantiškoje aplinkoje rinkosi į Daugodus prie Raseinių. Nuostabiame gamtos kampelyje, Dubysos upės slėnyje, surengtas kūrybos festivalis „Dpoezijos šaltinis“. Performatyvios poezijos atlikėjai varžėsi iki vėlumos trukusiuose pasirodymuose.

Anot festivalio vadovo Jono Baltoko, festivalis orientuojasi į kūrėjus. „Tad visi degantys kūrybos ugnimi šiame renginyje atranda savo vietą – ir muzikantai, ir poetai, ir dailininkai. Iš esmės, kas apie mus sužino, tas ir pradeda dalyvauti mūsų judėjime“, – teigė festivalio vadovas.

Festivalyje „Dpoezijos šaltinis“ – meno bei kultūros versmė: Dubysos slėnį užplūdo dailė, teatras, bardų ir poetų eilės

Festivalį „Dpoezijos šaltinis“ autorinių dainių kūrėjas ir atlikėjas J. Baltokas kartu su bendraminčiais rengia kiek daugiau nei dešimt metų.

Vienas „Dpoezijos šaltinio“ organizatorių Justinas Žilinskas tikina, kad kiekvienas čia daro tai, ką nori. „Tai labai laisva kūrybos erdvė“, – pabrėžė jis.

Festivalyje skamba ir dainuojamoji poezija, ir bliuzas, ir liaudies muzika. Bene labiausiai kasmet publika laukia bardų.

Šiemet scenoje per kelis vakarus pasirodė daugiau kaip dvidešimt atlikėjų. Nekantriai publika laukė ir performatyviosios poezijos, slemerių pasirodymų. Jie (ne slemeriai, o pasirodymai, suprantama) užtrukdavo iki vėlumos.

„Buvimas čia man yra dalijimasis tuo, ką moku, sugebu. Lygiai tą patį priimu iš kitų, linkusių dalytis žodžiu, emocijomis, saviraiška“, – teigė festivalio dalyvis Ramūnas Šeputis.

„Dpoezijos šaltinyje“, anot jo dalyvės Vilijos Gruodytės-Šeputienės, susirenka ta pačia dvasia alsuojantys žmonės. „Jei iki festivalio jie tau nebuvo reikšmingi, tai po jo tampa labai svarbūs“, – tvirtino ji.

Festivalyje taip pat vyko įvairios amatų dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai, teatralizuoti pasirodymai.