Kultūra

2019.08.06 16:50

Mirė Nobelio premijos laureatė, rašytoja Toni Morrison

atnaujinta 17.15
LRT.lt2019.08.06 16:50

Eidama 88 metus, mirė JAV rašytoja, Nobelio literatūros premijos laureatė Toni Morrison, praneša naujienų agentūra AP.

T. Morrison yra pirmoji afroamerikietė rašytoja, įvertinta Nobelio literatūros premija.

T. Morrison yra parašiusi populiarių ir mėgiamų knygų, tokių kaip „Mėlyniausia akis“ (The Bluest Eye), ar „Giesmių giesmė“ (Song of Solomon). Pagal rašytojos knygas pastatyta nemažai filmų ir spektaklių, o 1988 m., už knygą „Mylima“ (Beloved), autorė pelnė Pulitzerio premiją. Po kurio laiko premiją atnešęs kūrinys ekranizuotas.

Rašytojos karjera tęsėsi net šešis dešimtmečius, per kuriuos T. Morrison parašė 11 novelių, penkias knygas vaikams, dvi pjeses ir net dainų, rašoma užsienio spaudoje.

T. Morrison gimė afroamerikiečių darbininkų šeimoje, Ohajuje. Būsimoji rašytoja daug skaitė nuo pat mažumės, tarp jos mėgiamų autorių buvo Jane Austen ar Levas Tolstojus.

Sulaukusi brandesnio amžiaus ir pradėjusi publikuoti savo kūrinius, T. Morrison nusipelnė kaip rašytoja, dėmesį atkreipusi į juodaodžių literatūrą.

Rašytojos šeima užsienio spaudoje teigia, kad T. Morrison buvo labai mylima mama ir močiutė ir, nors jos netektis – neįtikėtinai skaudi, galima džiaugtis ilgu ir gražiai nugyventu kūrėjos gyvenimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.