Kultūra

2019.08.05 13:18

Vilniuje rugsėjį iškils japonų kultūros sala

LRT.lt2019.08.05 13:18

Tolimoji Japonija netrukus bus čia – rugsėjo 10–15 dienomis didžiausias Baltijos šalyse Tekančios Saulės šalies kultūros festivalis „nowJapan“ Vilniui parodys, kuo gyvena ir kvėpuoja šių dienų japonų kūrėjai.

Šįmet „nowJapan“ nuo ankstesnių festivalių skirsis sutelktumu, konceptualumu ir ilgesne trukme, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šv. Kotrynos bažnyčioje rugsėjo 10-ąją prasidės scenos menų renginiai nuo tradicinių iki labai išraiškingų šiuolaikinių jų formų, o savaitgalį, rugsėjo 14–15 dienomis, istoriniame Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme įsikurs Japonijos kultūros sala.

„Sutapimas, kad šįmet keičiasi Japonijos imperatorius, o į vienuoliktus metus žengiantis festivalis telkiasi ir atsinaujina. Tad Japonijai ir festivaliui prasideda nauja era. Siekiame keistis, pristatyti įdomesnę, gilesnę, labiau provokuojamą kultūros pusę, nes mūsų žiūrovas užaugo, tapo smalsesnis, reiklesnis. Festivalis per platų kūrybinį spektrą parūpins peno įvairaus skonio Japonijos mylėtojams nuo meno gerbėjų iki gurmanų“, – sako „nowJapan“ vadovas Sergejus Grigorjevas.

Scenos meno savaitę Šv. Kotrynos bažnyčioje pradės ir už Japonijos ribų žinoma eksperimentinės muzikos trijulė „Asa Chang & Junray“, lengvu mostu aprėpianti visą Rytų muzikos perimetrą.

Išgirsime, kaip klasika dera su džiazu, pašėlusios perkusijos ir skaitmeniniais būdais „išardytu“ žmogaus balsu, kuris tampa dar vienu instrumentu šiame ansamblyje.

Žavės, o galbūt ir šokiruos šiuolaikinio šokio duetas Kaori Ito ir Theo Touvet, pasaulį išmaišęs dainininkas Hideki Sakomizu ir pianistas Yuki Deai dalysis sielą virpinančiomis baladėmis.

Spalvingiausias festivalio renginys – tradicinis „Cosplay“ konkursas – šįmet įvyks Šv. Kotrynos bažnyčioje.

„Cosplay“ – popkultūros reiškinys, kai žmonės persirengia manga ir anime, mėgstamų filmų, kompiuterinių žaidimų, komiksų, fantastinės literatūros kūrinių personažais. Prieš gerus aštuonis dešimtmečius jis pradėjo plisti iš Japonijos, išpopuliarėjo JAV.

Kaip ir kasmet per „nowJapan“ vyks savotiškas kostiumų „Eurovizijos“ atrankos konkursas, jo nugalėtojas atstovaus Lietuvai Londone rengiamame Europos „Cosplay“ konkurse.

Po bene savaitę trukusių menininkų pasirodymų, rugsėjo 14–15 dienomis Kino, teatro ir muzikos muziejaus kieme lankytojai atras autentiškos japoniškos kultūros koncentratą: dizainerius ir amatininkus, iliustruotojų parodas ir kaligrafijos meistrus, tapančius žmogaus galvos dydžio teptukais, budistą vienuolį, įspūdingo įmantrumo šintoizmo šventyklą Mikoshi, tradicinius Taiko būgnelius, manga dirbtuves, pranešimus apie keliones ir kultūra. Milžiniškas dėmesys bus skiriamas kulinarinei tradicijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt