Kultūra

2015.09.08 13:45

Palangos kultūros maratone skambės visas muzikos spektras – nuo sutartinių iki „indie“ roko

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Įsibėgėjantis festivalis „Palanga: kultūros maratonas Kablys“, kurį pristato „LRT Kultūra“, šį savaitgalį turi kuo pradžiuginti visų skonių auditoriją.

Įsibėgėjantis festivalis „Palanga: kultūros maratonas Kablys“, kurį pristato „LRT Kultūra“, šį savaitgalį turi kuo pradžiuginti visų skonių auditoriją.

Per dvi savaitgalio dienas čia nuskambės tiek muzikos žanrų, kad muzikos įvairovė gali būti didesnė nei visoje Basanavičiaus gatvėje, rašoma pranešime spaudai.

Lankytojų ausis lepins alternatyvaus roko grupė „Bigsuras“, pianistė Irma Bagdonavičiūtė ir eksperimentinio džiazo elementais pagražinto postfolkloro kūrėjai „SEN Svaja“.

Penktadienį gitarų temą tęs ir plėtos „Bigsuras“. Alternatyvaus roko atlikėjai savo muzikos nevengia pagardinti ir bliuzo, ir popso, ir ne popso prieskoniais. Tačiau kokiais prieskoniais bebūtų pagardinta, jų muzika visada nuoširdi, truputį lyriška, papuošta lietuvišku vokalu ir skatinanti patrypčioti.

Šeštadienio vakarą pradės postfolkloro tyrinėtojų „SEN Svaja“ koncertas. Šiemet pirmąjį albumą „Laumių lopšinė“ išleidusi grupė nevengia eksperimentuoti, jos skambesys varijuoja nuo šamanizmo ir meditacijų iki neofolkloro su džiazo elementais.

Vėliau terasoje pasirodys Irma Bagdonavičiūtė. Pianistė ir kompozitorė kartu su grupe „Innuendo“ yra laimėjusi ne vieną jaunų grupių konkursą. Jos darbai išsiskiria nekonvenciniu muzikos komponavimu ir manipuliavimu žanrais, o savo programą, kurią pristatys „Kablio“ terasoje, Irma vadina „emocinių ir intelektinių kraštutinumų grojaraščiu“. Vakarą užbaigs Lietuviškų trumpametražių filmų seansas.

„LRT Kultūros“ pristatomas maratonas dar neįpusėjo, o jame jau koncertavo 12 grupių, buvo surengtos 7 parodos, 9 spektakliai ir surengti 8 kino seansai. Džiaugiamės, kad Palangoje yra vietos kultūrai ir alternatyviems renginiams – mūsų maratonas sulaukė nemažai menininkų susidomėjimo, o jo ir taip gausi programa tik pildosi, deriname vis naujų kūrėjų pasirodymus. O kol juos derinam, kviečiame aplankyti to, kas jau suderinta, pavyzdžiui, kitą savaitę vyksiančio unikalaus garsų spektaklio“, – pasakojo Žydrė Gedrimaitė, „Kultūros maratono KABLYS“ renginių koordinatorė.