Kultūra

2019.07.31 22:02

Naujausioje tapytojos Arūnės Tornau parodoje – atminties darbai, skirti mamai

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.31 22:02

Galerijoje „Titanikas“ Vilniuje ketvirtadienį bus atidaryta tapytojos abstrakcionistės Arūnės Tornau personalinė paroda. Joje eksponuojami darbai, sukurti per pastaruosius dešimtmečius. Ne tik tapyba – pagrindinė menininkės raiškos forma, bet ir mediniai skulptūriniai objektai bei instaliacijos.

Parodoje „Netvarios būsenos“ greta menininkės Arūnės Tornau tapybos darbų – tekstilinės instaliacijos, atminties darbai, skirti mamai.

Tapytoja sako, prieš porą metų mirus mamai svarsčiusi, ką daryti su jos daiktais, mama labai gražiai mezgė siuvinėjo ir paliko daug gražių daiktų. Tuomet nusprendė iš jų sukurti instaliaciją. Valandas, praleistas prie jos kūrimo, vadina ilgu pokalbiu su mama.

„Ši kompozicija svarbi ir asmeniška, ją paskyriau savo mamai. (...) Ji buvo gabi siuvėja ir mezgėja. Jai pasitraukus liko gražių dalykų, nežinojau, ką su jais daryti.

(...) Norėjau kažkaip įprastinti mano prisiminimus ir jo palikimą. Daug valandų siuvau, o valandos išvirto į ilgus pokalbius su ja“, – pasakoja dailininkė.

Dar vienas tekstilės darbas – taip pat skirtas mamai – jam sukurti menininkė išardė mamos senos lovos čiužinį.

Parodoje tapytoja A. Tornau be šių darbų eksponuoja tapybos darbus, kurtus pastarąjį dešimtmetį. Dailininkė sako, spalvos pasirinkimą lemia aplinkos koloritas.

A. Tornau paroda bus atidaryta ketvirtadienį ir veiks iki rugpjūčio pabaigos.

Plačiau – reportaže (nuo 30.15 min.):

Panorama. Artūras Zuokas reikalauja grąžinti „Jono Meko fondui“ viską, ką Vilniaus savivaldybė šiandien išsivežė iš jo namų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt