Kultūra

2019.07.31 15:47

Kauno kino festivalis pradeda naują Kino klubo sezoną

kviečia į nemokamą seansą
LRT.lt2019.07.31 15:47

Tarptautinis Kauno kino festivalis paskutinį vasaros mėnesį, rugpjūčio 1 d., pradeda naująjį Kino klubo sezoną ir kviečia į nemokamą lenkų režisierių Joannos Kos-Krauze ir Krzysztofo Krauze vaidybinį filmą „Papuša“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2013 metais pagal tikrus faktus sukurta drama pasakoja romės Papušos gyvenimo istoriją. Papuša (1908–1987) – pirmoji romų tautybės moteris, rašiusi poeziją, ją publikavusi ir pakeitusi tradicinį romų bendruomenėje gyvenančios moters įvaizdį. Slapyvardžiu „Papuša“, romų kalba reiškiančiu „lėlė“, pasivadinusi Bronisława Wajs buvo ištekinta itin jauna ir Antrojo pasaulinio karo metais gyveno tabore, vėliau komunistinės santvarkos Lenkijoje buvo priversta išsikelti į dirbtinai suformuotą skurdžią gyvenvietę.

Susipažinusi su lenkų poetu Jeržiu Ficovskiu, kuris įvertino Papušos talentą ir išleido jos poeziją, moteris pagaliau sulaukė įvertinimo iš visuomenės. Deja, pripažinta lenkų, Papuša buvo atstumta savo tikrosios šeimos – romų bendruomenės.

J.Kos-Krauze ir K.Krauze laikomi vienais svarbiausių šiuolaikinio Lenkijos kino kūrėjų. Pirmasis judviejų filmas „Skola“ (Dług, 1999 m.) pripažintas reikšmingiausiu Lenkijos kino įvykiu per pastaruosius dvidešimt metų. Antrasis filmas „Mano Nikiforas“ (Mój Nikifor, 2004 m.), tarptautiniame Karlovy Varų kino festivalyje Čekijoje apdovanotas už geriausią režisūrą. Tame pačiame festivalyje 2013 metais specialųjį apdovanojimą pelnė ir filmas „Papuša“. J.Kos-Krauze ir K.Krauze filmai įvertinti daugiau nei 120 apdovanojimų Lenkijoje ir visame pasaulyje.

TKKF Kino klubo atidarymas, kurio metu bus rodomas nemokamas filmas „Papuša“, įvyks rugpjūčio 1 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno kultūros centre (Vytauto pr. 79). Filmas rodomas lenkų kalba su angliškais ir lietuviškais subtitrais, trukmė – 131 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt