Kultūra

2019.07.30 11:14

Karščiausią metų dieną Londone vyko Kauno bienalės renginys

LRT.lt2019.07.30 11:14

Praeitą ketvirtadienį, liepos 25 d., karščiausią metų dieną Jungtinėje Karalystėje Londono„Emalin“ galerijoje surengta 12-osios Kauno bienalės diskusija-performansas su mobilios meno galerijos „Galerie Uberall“ („Galerija visur“) direktoriais, verslininkais ir meno prekiautojais, taip pat pristatyta dalis šios bienalės programos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Renginyje „Gallerie Uberall“ direktoriai Andrej Polukord ir Mario Strk kėlė klausimus apie bienalės vystymosi procesus ir bandė išsiaiškinti, ką reiškia bienalės pavadinimas „Po išvykimo | Prieš atvykstant“. Diskusija-performansas trynė ribas tarp kuratoriaus, menininko ir galerininko vaidmens. A. Polukord instaliacijos, performansai ir videomeno projektai sukuria keliaprasmiškas ir nenuspėjamas aplinkas, absurdiškas situacijas. Diskusiją pristatė 12-osios Kauno bienalės kuratorė Elisabeth Del Prete.

12-oji Kauno bienalė nagrinėja kelionės temą lokaliąja, globaliąja ir filosofine prasmėmis. Bienalė šį kartą „keliauja“ pritraukdama kuratorius iš įvairių šalių. Šiemet nuspręsta įgyvendinti bendrakuratorystės principą – iš daugiau nei dvidešimties pretendentų atrinkti penki kuratoriai, formavę bienalės programą: E. Del Prete, Daniel Milnes, Lýdia Pribišová, Neringa Stoškutė ir Alessandra Troncone.

2014 m. įkurta „Galerie Uberall“ yra viena pirmųjų privačių mobilių galerijų Jungtinėje Karalystėje. Ji savo darbus jau yra pristačiusi renginiuose „Viennacontemporary“ (Viena, 2015 m.), „documenta 14“ (Atėnai, 2017 m.), „Startup Fair“ (Vilnius, 2018 m.), „VDU 101“ (Kaunas, 2018 m.) ir kituose.

Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas, projekto rėmėjai – Lietuvos Respublikos Ambasada Didžiojoje Britanijoje, Austrijos kultūros forumas, „Emalin“ galerija. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Juste Kostikovaite ir Kauno bienalės kuratore E. Del Prete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt