Kultūra

2015.09.08 13:45

Keramikos muziejų pasiekė itališkos nuotaikos banga

LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje nuo ketvirtadienio veikia šiuolaikinių Italijos keramikos meistrų parodos – Sandros Baruzzi „Užkerėti miestai“ ir Guglielmo Marthyno „Poetiška visata“.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje nuo ketvirtadienio veikia šiuolaikinių Italijos keramikos meistrų parodos – Sandros Baruzzi „Užkerėti miestai“ ir Guglielmo Marthyno „Poetiška visata“.

Italų keramikos parodos atvykimas yra smagi šventė, nes kūriniai peržengė savo materialumą, įveikė atstumą ir perkėlė į Kauną visą spalvingą Castellamonte miesto savastį, skelbiama pranešime spaudai.

S. Baruzzi ir G. Marthyno darbus galima pavadinti džiaugsminga keramika: ji lengva mintims ir nuotaikinga širdžiai. Šių autorių kūriniuose fantazija tampa apčiuopiama, įgauna trijų matmenų pavidalą.

S. Baruzzi „Užkerėti miestai“ įtraukia žiūrovą į pavaizduotų vietovių magiją. Pavyzdžiui, čia galima mintimis apsigyventi mieste, kuris stūkso ant ūsuotos žuvies „Mėnulio šamo“ nugaros. Parodos kuratorius Enzo Fornaro įspėja, kad „norėdamas tapti šių miestų piliečiu, turi peržengti robotizuoto, automatinio gyvenimo padiktuotą mąstymą ir įžengti į beribę dimensiją, suteikti erdvės vaizduotei.“

G. Martyn „Poetiškoje visatoje“ nesigirdi triukšmo ir šūkavimo, čia esame saugūs nuo blogų naujienų bombardavimo. Menininkas modeliuoja jam mielų vietų vaizdus – ten, kur gamta yra kasdienio gyvenimo centras, pilnas šventiškų, mielų personažų. Medžiai ir nuostabios pilys tampa mėgstamomis jo veikėjų – strazdų, pelėdų, šarkų, damų ir riterių – scenografijomis. Tai – pasakojančių, kalbančių formų pasaulis, atidžiame ir nustebusiame žvilgsnyje pažadinantis susižavėjimą, rašoma pranešime spaudai.

„Ši paroda priartina žiūrovus prie grožio ir prie pačių žmogiškiausių vertybių tam, kad išsilaisvintume iš kasdienio ritmo, kuris mus verčia galvoti vien tik apie save ir būti dalimi abejingumu paženklintos sistemos, paverčiančios mus robotais, po truputį griaunančiais šią nuostabią planetą“, – teigia parodos kuratorius E. Fornaro.

Organizatorių nuotr.
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.