Kultūra

2015.09.08 13:45

Lietuva – pašto siuntose

LRT.lt2015.09.08 13:45

2015 m. liepos 8 – rugsėjo 19 d. Energetikos ir technikos muziejuje eksponuojama paroda „Lietuva pašto siuntoje“, rašoma pranešime spaudai.

2015 m. liepos 8 – rugsėjo 19 d. Energetikos ir technikos muziejuje eksponuojama paroda „Lietuva pašto siuntoje“, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sukurta paroda – tai keliaujantis įdomybių kambarys (Wunderkammer), pristatantis UNESCO paveldą Lietuvoje. Atidarę dešimt skrynių (pašto siuntų), išvysite dešimt Lietuvoje esančių kultūros ir gamtos stebuklų, įrašytų į UNESCO registrus ir sąrašus.

Kiekvienas pristatomas objektas paslėptas iš pažiūros paprastoje dėžėje, primenančioje pašto siuntinį, tačiau visas parodos paslaptis atrasti galima tik atvėrus dėžę. Tarp vaizdine informacija papildytų eksponatų galima rasti Vilniaus senamiestį, Kernavės archeologinį draustinį, Kuršių neriją ir kitus įžymius Lietuvos objektus.

Subtilus, modernus ir interaktyvus parodos eksponatų pateikimo būdas pritraukia dėmesį, kelia susidomėjimą Lietuva ir jos išskirtiniais vaizdais. Specialiai šiai parodai išleista atvirukų serija suteikia galimybę lankytojams informaciją apie labiausiai sudominusius eksponatus „parsinešti“ ir pasidalinti su kitais.

Unikalią Lietuvos UNESCO paveldą pristatančią parodą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga parengė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Pirmininkavimo metu paroda buvo eksponuojama Čekijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje ir JAV. Iš viso – daugiau nei dešimtyje pasaulio galerijų.

Pašto siuntose „slepiasi“ Vilniaus istorinis centras, Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių nerija, Struvės geodezinis lankas, kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje, Sutartinės, lietuvių polifoninės dainos, dainų ir šokių švenčių tradicija Baltijos valstybėse, Žuvinto biosferos rezervatas, Baltijos kelias, Radvilų archyvų ir Nesvyžiaus bibliotekos kolekcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.