Kultūra

2019.07.26 15:46

Paryžiaus stotyje pasirodė du raiteliai: keleiviams ir šmaikštu, ir baugu, bet priežastis – rimta

Valdonė Rudenkienė, LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.07.26 15:46

Paryžiaus traukinių stotyje pasirodę du raiteliai – vienus ne juokais išgąsdino, kitus nustebino, trečius labai nudžiugino. Kaip bežiūrėsi, dviejų aktorių performansas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į žmogaus ir gamtos simbiozę, nepaliko abejingų.

Ant žirgo stovinti moteris nešina lagaminu, besidairanti, tarsi kažko ieškanti, ir raitelis, kartu su žirgu užsukantis į stoties kavinę išgerti vandens. Tai išties neįprastas vaizdas Paryžiaus Rytinėje stotyje, apstulbinęs šimtus keleivių. Vis dėlto greitai paaiškėjo, kad tai – performansas, o žmonių reakcijos – jo dalis.

Raiteliai Paryžiaus traukinių stotyje – žmogaus ir gamtos simbiozė

Paryžiaus Kentauro teatro surengtame pasirodyme pasakojama apie du kentaurus – Camille ir Manolo, kurie ieškodami vienas kito klajoja aplink Paryžiaus Rytinę stotį.

Nors iš pradžių keleiviai nustebo ir suglumo, vėliau aplink aktorius susibūrė gerbėjų ir smalsuolių būrys. Aktoriai mielai su jais bendravo, rodė įvairius triukus.

Vis dėlto, pasak jų, nors šis meninis pasirodymas gana šmaikštus, pagrindinė mintis – rimta. Pasitelkus graikų mitologijos personažą kentaurą, mėginta atkreipti dėmesį į tai, kas šiandien ir ateityje svarbiausia – žmogaus ir gamtos simbiozę.

„Kentaurai neegzistuoja, tai utopija. Bet aš tikiu, kad šiame pasaulyje mums reikia utopijos, mus reikia tikėti neįmanomais dalykais, tikėti vaikystės svajonėmis. O mes svajojame tapti kentaurais“, – sakė aktorius, performanso dalyvis Manolo.

Pasak organizatorių, projekto vieta pasirinkta neatsitiktinai. Būtent traukinių stotyje galima pajausti itin stiprias emocijas, lydinčias laimingus susitikimus ir skausmingus išsiskyrimus. Projektas yra Prancūzijos sostinėje rengiamų vasaros renginių dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.