Naujienų srautas

Kultūra2019.07.26 11:03

Kino ekranuose nuo šiandien – legenda apie kepėjo ir cigarų fabriko darbininkės sūnų

Kino pasaulyje – dvi naujienos. Tai filmas „Keršytojai. Pabaiga“, kurį papildė kelios minutės nematytos medžiagos. Taip pat muzikinė dokumentinė juosta apie dainininką Luciano Pavarotti.

Operos pasaulio legenda, „aukštosios C karalius“, Italijos respublikos Nuopelnų ordino kavalierius, filantropas ir humanistas, gyvenimą skyręs muzikai – L. Pavarotti. Jautriame kino meistro Rono Howardo filme pasakojama 1935 metais kepėjo ir cigarų fabriko darbininkės šeimoje gimusio berniuko istorija.

Dokumentiniai kadrai ir L. Pavarotti pažinojusių žmonių liudijimai byloja apie ypatingo talento kūrėją, troškusį išmėginti ką nors nauja, siekusį tobulumo ir grožio mene bei tiesos ir gėrio visame pasaulyje.

Nors po L. Pavarotti mirties praėjo 12 metų, jis iki šiol tebėra vienas labiausiai gerbiamų ir mylimų operos atlikėjų, viena šviesiausių muzikos legendų.

Visame pasaulyje parduota daugiau kaip 10 mln. dainininko albumų kopijų, o „YouTube“ platformoje jo įrašai peržiūrėti 800 mln. kartų. Režisierius R. Howardas leidžiasi į kelionę kepėjo sūnaus, tapusio XX a. klasikinės muzikos ikona, gyvenimo labirintais.

Muzikinė dokumentinė juosta „Pavarotti“ – kino teatruose nuo šiandien.

Pasistiprino Skruzdėliuku ir Vapsva

Kai kas galbūt jau spėjo šį filmą pažiūrėti kino teatre, tačiau į didžiuosius ekranus vėl grįžta paskutinioji „Keršytojų“ dalis su 8 minutėmis niekur nematytos papildomos medžiagos. Kokia ji – kūrėjai neatskleidžia.

Prieš metus į Žemę atvykęs ir beveik visus šešis Begalybės Akmenis susirinkęs galingasis Tanas įvykdė savo pažadą: rūpindamasis Žemės ateitimi, sunaikino pusę žmonijos. Tarp jų – ir ne vieną Keršytoją. Likusių gyvų superherojų perspektyvos taip pat nėra šviesios. Atrodo, kova visiškai pralaimėta.

Tačiau Keršytojai taip lengvai nepasiduoda. Rasti naują viltį jiems padeda netikėtas pastiprinimas. Iš pradžių prie susilpnėjusių herojų būrio prisijungia Skruzdėliukas ir Vapsva, vėliau – ir viena galingiausių Visatos herojų, Kapitonė Marvel.

Išlikę Keršytojai nusprendžia mesti paskutinį iššūkį Tanui, stoti į lemiamą kovą ir pabandyti atitaisyti Tano padarytą skriaudą bei atkurti tvarką Visatoje. Veiksmo nuotykių juosta „Keršytojai. Pabaiga“ – jau kino teatruose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi