Naujienų srautas

Kultūra2019.07.26 09:57

Domanto Razausko norisi dar, dar ir dar: proga sužinoti, kokia muzika skamba jo dviratyje

LRT.lt 2019.07.26 09:57

Žanrine įvairove stebinantis Domantas Razauskas Kristupo vasaros festivalyje pasirodys su savo nauja, intriguojančia programa „REGIS. TAI. TU.“. Jo atliekamą muziką ir tekstų eiles dažnai sunku sutalpinti į rėmus – stilių gausa varijuoja nuo regio, bliuzo, džiazo iki avangardo ar folko, skelbia pranešimas spaudai.

Rugpjūčio 7 dieną Vilniaus mokytojų namų kieme D. Razauskas koncertuos su dažnai drauge matomais bendražygiais: multiinstrumentininku Sauliumi Petreikiu, saksofonistu Donatu Petreikiu. Prie jų prisijungs „Karališkasis džiaugsmo arkestras“, svečiuosis „G&G Sindikatas“, „Baltasis Kiras“, Gintas Gascevičius iš „Bix“, paslaptingasis „Dj Bosas“. Ši ryški kompanija ruošia užkalbėjimų, laukinių improvizacijų, regio, bliuzo ir alternatyvaus hiphopo kūrinių programą „REGIS. TAI. TU“.

D. Razauskas pasakojo, kad koncerte skambės ir visiškai nauji, ir čia pat, scenoje, gimę kūriniai. O net ir tokios puikiai žinomos dainos kaip „Šambala ragga“, „Vėjas per tavo kelius“, „Raganų kraujo“, įgaus naują skambesį. Tuo pasirūpino D. Petreikis, paruošęs specialias aranžuotes. Apie artėjantį renginį kalbamės su jo sumanytoju D. Razausku.

– Kaip atsirado šio koncerto idėja?

– Jau labai seniai su S. Petreikiu ir grupe grojame panašią programą, kurią sudaro regio šėlsmas ir įvairūs užkalbėjimai. Kadaise ją net grojome didžiausioje Peterburgo aikštėje, kartu su roko grupe „Mašina vremeni“ ir trimitininku Arturo Sandovaliu.

Vėliau keitėsi sudėtys, grupės, žmonės, programos, vos vienas kitas regis išlįsdavo tarp bliuzo ir baladžių. Bet jau keletą metų man galvoje ir širdyje kažkas kalbėjo, kad reikia atgaivinti, prikelti, reikia.... Juoba kad naujų kūrinių gimė. Kai Kristupo festivalis pasiūlė daryti koncertą su pučiamųjų kvintetu, man klausimų nebeliko. Tai – ženklas!

Šis renginys – vienas ypatingiausių gyvenimo koncertų, kuriame nebus surežisuotų dalykų – viskas bus gyva ir natūralu.

– Vienam interviu esate sakęs, kad muzikos klausymas yra menas. Kaip patartumėte žiūrovams jūsų koncertuose klausytis atliekamų kūrinių?

– Be išankstinio nusistatymo ir su vasarišku džiaugsmu. Tai koncertas džiaugsmui, šokiui, visiškai nesvarbu, kokio jūs amžiaus.

– Ar jaučiate skirtumą, kai grojate mažai ir didelei auditorijai?

– Kiekvieno miesto, kiekvienos vietos, kiekvienos dienos auditorija yra kitokia. Savo žavesio turi ir jaukūs akustiniai, ir šėlsmo pilni klubiniai, ir dideli koncertai. Mano priėjimas visada toks pats – atiduoti viską, išgyvenant kiekvieną dainą lyg naują.

– Ar turite kokių nors ritualų prieš koncertą?

– Turime. Jie nesusiję su kryžiais, magiškais ratais, prietarais. Visi jie skirti pamiršti, išvaryti viską, kas nervina, erzina, trikdo, trukdo ir be išankstinių nuostatų, švaria galva lipti ant scenos, atsiduodant tam, kas ten nutinka.

– Kokios muzikos asmenybės, atlikėjai jus įkvepia?

– Muzika – mano kasdienybė. Tad asmenybių, kurios įkvepia, yra dešimtys, šimtai. Nežinočiau net nuo kurio amžiaus pradėti vardyti... Beje, visi, kurie bus su manimi scenoje rugpjūčio 7-ąją, mane įkvepia. Ir kartais verčia iškvėpti.

– Kaip pailsite nuo muzikos, koncertų, kūrybos?

– Blogas koncertas, muzika, kūryba, jei nuo jos reikia ilsėtis. Man po koncerto norisi dar. Ir dar, ir dar, ir dar ir taip, kol Žemė sukasi.

– Kokia muzika šiuo metu skamba jūsų namuose ar automobilyje?

– Esu vienas tų retų keistuolių, kurie nevairuoja. Kokia muzika skamba mano dviratyje? Pati įvairiausia, pačių įvairiausių laikų. Niekaip nerandu blogo žanro, kuris man nebūtų įdomus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi