Kultūra

2019.07.23 23:37

Tęsiasi tapytojo Savicko 100-mečio renginiai: kvies pamatyti jo mokinių darbus

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.23 23:37

Tęsiasi tapytojo Augustino Savicko 100-mečio renginiai. Trečiadienį Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje atidaroma paroda, kurioje bus galima išvysti ne paties A. Savicko, o jo mokinių, dabar žinomų skirtingų kartų tapytojų, diplominius darbus, kurtus vadovaujant A. Savickui.

Paroda bus skirta ne tik A. Savicko šimtmečiui, tačiau ir pažymėti vienai iš jo veiklų – darbui su studentais. Tapytojas 20 metų su pertrauka dėstė Vilniaus dailės akademijoje, išugdė ne vieną dabar garsų menininką. Parodoje – daugiau nei dešimties jo mokinių baigiamieji darbai, kuriems vadovavo A. Savickas.

Diplominį darbą, kurtą 1989-aisiais, eksponuoja ir dailininkas Linas Liandzbergis, tiesa, sako jį kūrė kaip triptiką, tačiau išliko tik centrinė darbo dalis. Jis sako prisimenantis A. Savicką kaip žmogų, kuris suteikdavo daug laisvės ir gerbdavo studentą.

„Graži jo savybė nuo pirmų dienų, jis pasisveikindavo tikrai kaip su kolegomis, tu pasijusdavai ne lygiavertis, bet jau mažas partneris“, – prisimena dailininkas.

Parodoje taip pat galima išvysti ankstyvuosius Henriko Čerapo, Audriaus Gražio, Gintaro Palemono Janonio, Aistės Juškevičiūtės, Virginijaus Viningo, Aleksandro Vozbino darbus.

Paroda bus atidaryta rytoj ir veiks iki rugpjūčio 13 dienos.

Panorama. Kai džiaugsmą keičia nusivylimas: Dano Rapšio aukso medalis „nuskendo“ sulig teisėjų sprendimu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt