Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Filme „Sangailės vasara“ – pasaulinio garso muzikanto melodijos

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Rugpjūtį Lietuvoje pristatomas filmas „Sangailės vasara“ taps ne tik kino, bet ir muzikiniu įvykiu. Šių metų „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose geriausiu lietuvišku vaidybiniu filmu pripažintoje juostoje skambės Jeano-Benoito Dunckelo specialiai kurta muzika, rašoma pranešime spaudai.

Rugpjūtį Lietuvoje pristatomas filmas „Sangailės vasara“ taps ne tik kino, bet ir muzikiniu įvykiu. Šių metų „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose geriausiu lietuvišku vaidybiniu filmu pripažintoje juostoje skambės Jeano-Benoito Dunckelo specialiai kurta muzika, rašoma pranešime spaudai.

Šviesiame ir romantiškame Alantės Kavaitės režisuotame filme pasakojama apie dviejų merginų savęs paieškas ir kovą su paauglystės baimėmis, o kultinį prancūzų elektroninės muzikos dueto „Air“ narį imtis darbo labiausiai paskatino gamtos vaizdai.

„Filme rodomi peizažai, miškas, ežeras – vaizdiniai, kurie dera su mano kuriamos muzikos stiliumi. Daug romantiškų, oreivystės scenų, pasakojama meilės istorija, ir istorija apie aukščio baimę – man tai labai patiko“, – prisiminė J. B. Dunckelas.

Muzikantas taip pat prisidėjo prie filmo sėkmės – jį pristatė Kaburgo kino festivalyje Prancūzijoje. Verta paminėti, kad už šį filmą A. Kavaitė išrinkta geriausia užsienio režisiere prestižiniame JAV kino festivalyje „Sundance“.

J. B. Dunckelui kinas – bene antra meilė po muzikos. „Air“ muziką buvo galima girdėti modernia klasika tapusiuose Sofios Coppolos filmuose „Pasiklydę vertime“ ir „Jaunosios savižudės“. Pastarajam duetas parašė visą garso takelį, kuris ženkliai prisidėjo prie filmo statuso įtvirtinimo kino ir muzikos pasauliuose.

Prieš keletą metų „Air“ ėmėsi ypač ambicingo projekto – parašė muziką vienai svarbiausių kino istorijoje, dar 1902 metais sukurtai begarsei juostai „Kelionė į mėnulį“. Muzika buvo panaudota 2012 metais pasirodžiusioje atnaujintoje filmo versijoje.

„Norėdamas sukurti muziką filmui pirmiausia turiu peržiūrėti sumontuotą filmą, pamatyti vaizdus, veikėjus. Skaitant scenarijų sunku įsivaizduoti daugiau. Nenoriu kurti vien akomponuojančios muzikos. Filme turi atsirasti vietos ir mano saviraiškai, vietos muzikai, papildančiai kitas filmo dalis“, – kūrybinio proceso užkulisiais dalinosi J. B. Dunckelas.

„Air“ užima ypatingą vietą pasaulio elektroninės muzikos scenoje. Pirmasis dueto albumas, 1998 metais išleistas „Moon Safari“ tapo platininiu Jungtinėje Karalystėje ir auksiniu Prancūzijoje, išpopuliarino lig šiol aktyvią „Downtempo“ elektroninės muzikos kryptį. J. B. Dunckelas yra koncertavęs ir Lietuvoje – 2009 metais jis su „Air“ grojo dabartinėje Teatro arenoje Vilniuje.

Šiuo metu „Air“ yra padaręs pertrauką, tačiau J. B. Dunckelas neapleidžia muzikos, kuria ją pasivadinęs pseudonimu „Darkel“. Šių metų pavasarį pasirodė jo minialbumas „The Man of Sorrow“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi