Naujienų srautas

Kultūra2019.07.23 11:13

Šiaudinių skulptūrų konkurso Prancūzijos Alpėse nugalėtojai – lietuviai

Aštuntą kartą vykusiame tarptautiniame šiaudinių skulptūrų festivalyje kurortiniame Prancūzijos Alpių kaimelyje Valuare lietuvių skulptoriai Danas Aleksa ir Kazys Venclovas pelnė pagrindinį prizą.

Prancūzijos Alpėse galima išvysti neįprastas skulptūras. Jos sukurtos iš šieno ir šiaudų. Tai kasmečio tarptautinio šiaudinių skulptūrų konkurso dalyvių darbai. Šiemet jo nugalėtojais tapo komanda iš Lietuvos.

Kultūros diena. Menininkės Patricijos Gilytės kūrybiniai kontekstai ir miesto erdvės

Masyvus chameleonas, plonu liežuviu besivaikantis įkyrią musę, – skulptorių komandos iš Lietuvos – D. Aleksos ir K. Venclovo – darbas. Linksmas lietuvių kūrinys apdovanotas ir dar vienu – Jaunimo prizu.

Iš viso varžėsi dvylika komandų, tarp jų skulptoriai iš Čekijos, Latvijos, Rusijos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Togo. Pasak konkurso organizatorių, norint į jį patekti, dalyviams tenka įveikti nemažą atranką.

„Skulptoriai, kuriantys tokias skulptūras, privalo turėti įgūdžių, suprasti medžiagų atsparumą, todėl kad šienas ir šiaudai yra labai lanksti medžiaga, sunku padaryti labai aštrias ar labai tiesias linijas. Paprastai skulptūroje tam naudojamos tvirtesnės medžiagos“, – sako renginio kuratorius Christianas Burger.

Konkurso dalyviai skulptūras kuria penkias dienas, tada jas vertina komisija. Iššūkis išties nelengvas. Kiekvienai komandai duodama šeši šimtai kilogramų šieno ir keturi šimtai kilogramų šiaudų.

Dalyviams tenka dirbti kvėpuojant dulkėmis, formuojant rankas badančius šiaudus, ypač svarbios ir palankios orų sąlygos. Šiemet kai kuriems dalyviams žalos pridarė stiprus Alpių vėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi