Kultūra

2019.07.22 16:41

Asmik vėl pasaulio antraštėse: operos „Salomėja“ vaizdo plokštelę su lietuvių sopranu „The Times“ paskelbė geriausia

savaitės vaizdo įrašas
LRT.lt2019.07.22 16:41

Italo režisieriaus Romeo Castelluci magiškas ir kontroversiškas Richardo Strausso operos „Salomėja“ pastatymas pasirodė DVD formatu. LRT.lt primena, kad opera, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko lietuvių sopranas Asmik Grigorian, praėjusią vasarą tapo Zalcburgo festivalio Austrijoje hitu. Šią vaizdo plokštelę britų leidinys „The Times“ ką tik paskelbė geriausiu savaitės vaizdo įrašu.

„Pagrindinė operos solistė A. Grigorian turi viską, ko reikia – ir tinkamą išvaizdą, ir skvarbų balsą“, – rašoma „The Times“.

Spektaklyje „Salomėja“ griežė Vienos filharmonijos orkestras, kuriam dirigavo Franzas Welseris-Moestas.

Režisierius R. Castellucci ne tik režisavo „Salomėją“, bet kūrė operai ir scenografiją, kostiumus, šviesas. Šio režisieriaus darbai ne kartą rodyti Vilniuje, „Sirenų” festivalyje. Pastarąjį kartą spektaklis „Apie dievo sūnaus veido koncepciją“ sukėlė tikinčiųjų protestus. Darbą su R. Castellucci A. Grigorian įvardijo kaip labai vieningą, komandinį.

„Be galo šiltas žmogus, kaip ir jo komanda, susirinko tikrus žmones. Mes buvom puiki komanda, nes dirbome drauge. Jis kūrė mano aplinką ir visą „Salomėjos“ pasaulį, o aš kūriau psichologinį tipažą“, – pasakojo A. Grigorian.

Balandžio 29-osios vakarą, per iškilmingą tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremoniją Londone, „Sadler’s Wells“ teatre, už Salomėjos vaidmenį A. Grigorian buvo pripažinta Metų operos soliste.

Trečiadienį, liepos 24 dieną, A. Grigorian balsu bus galima pasimėgauti per festivalio „Midsummer Vilnius“ renginį „Opera po žvaigždėmis“. Jai pritars Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas maestro Modesto Pitrėno. Koncertą tiesiogiai transliuos LRT KLASIKA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.