Kultūra

2019.07.19 21:34

Žagarės vyšnių festivalyje tradicijos nelaužomos, bet yra naujovių

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.19 21:34

Žagarės vyšnių festivalyje šiemet šventės tradicijos nelaužomos, bet yra ir naujovių. Visą savaitgalį Žagarėje draudžiama prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Šventėje nutarta atsisakyti ir plastikinių vienkartinių indų.

Pirmasis Lietuvoje blaivus festivalis surengtas prieš dešimtmetį Naisiuose. Šiemet alkoholį riboja ir žagariečiai. Tris dienas festivalio teritorijoje ir miesto parduotuvėse bei kavinėse nebus prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais.

Žagarės festivalis vienas pirmųjų, atsisakęs vienkartinių plastikinių indų. Žmonės raginami atsinešti savo, prekybininkams siūloma maistą tiekti mediniuose ar popieriniuose. Gėrimus – depozitinėse daugkartinio naudojimo stiklinėse.

Nepaisant naujovių, festivalio tradicijos nelaužomos. Į vyšniomis išgarsėjusį miestą jau plūsta žmonės, juos Žagarė pasitinka pasipuošusi svarbiausiais atributais – kaliausėmis. Žagariečiai jomis puošia savo kiemus, ekspozicija surengta ir šalia atnaujinto Žagarės dvaro.

„Šiemet pas mus kaliausės bus sportiškos, jos bėgs 3,5 kilometro... Vėliau visos kaliausės dalyvaus kaliausių fiestoje prie dvaro rūmų“, – pasakoja festivalio organizatorius Mindaugas Balčiūnas.

Žagarės festivalis – vienas didžiausių šalyje. Renginyje kasmet apsilanko apie 100 tūkstančių lankytojų.

Plačiau – reportaže (nuo 21.38 min.):

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.