Naujienų srautas

Kultūra2019.07.19 20:01

Šviežio oro gūsis: Lietuvos dailininkų sąjungoje darbus pristatė nauji nariai

Lietuvos dailininkų sąjunga, vienijanti beveik pusantro tūkstančių menininkų, savo galerijos erdvėse pristato naujų narių darbus. Ekspozicijoje lankytojai išvys ir meno lauko grandų kūrinius, ir jaunųjų menininkų idėjas. Vienas iš kriterijų, kuriais remiantis buvo pasirinkti darbai parodai, – spalvinė ir linijinė jungtis.

Editos Utarienės, LDS pirmininkės teigimu, rengiant parodą atsižvelgta, kad kūrinius jungtų spalvinis arba linijinis aspektai. O kas skatina menininkus jungtis prie dailininkų sąjungos? Anot E. Utarienės, noras būti bendrystėje vienas su kitu.

Parodoje pateikiama po vieną naujo dailininkų sąjungos nario darbą. Muzikos ir dailės pasauliuose kuriančiam menininkui Viktorui Paukšteliui tapyba – dar viena užuovėja, kur galima būti savimi.

„Savo tapybos darbais kalbu apie būsenas, nuotaikas. Tapyboje galiu atsiskleisti naujai, nes kai ilgai užsiimi muzika, pradedi jaustis tarytum akvariume. O gyvenimas juk vienas“, – teigia V. Paukštelis.

Grafikos dizainerė Greta Kardišiūtė žemės menus pasirinko kaip atgaivą sielai: „Kurti meną man yra atostogos. Aš išvykstu kad ir į Vilniaus universiteto botanikos sodą, jame kuriu su žeme, taip pailsiu gryname ore ir dar realizuoju savo sumanymus. Mano kūriniai kinta priklausomai nuo sezono. Tas pats kūrinys pavasarį atrodo vienaip, žiemą – kitaip.“

Dailininkų sąjungos naujų narių parodą papildo ir meno kritikos leidiniai, kuriuose publikuojami jaunųjų menotyrininkų recenzijos, analitiniai straipsniai. Dailėtyrininkams ši narystė atveria platesnes galimybes tapti parodų kuratoriais sąjungai priklausančiose galerijose.

Menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė sako, kad menotyrininkai yra kaip kuratoriai ir taip pat gali pretenduoti kuruoti parodas visose septyniose galerijose, kurios priklauso LDS.

Meno kūrėjo statutas – tai viena iš naujam sąjungos nariui suteikiamų privilegijų. Kita vertus, į šią bendruomenę renkasi ir jau oficialiai kūrėjo statusą turintys.

Plačiau – laidos įraše.

Kultūros diena. Diskusijos dėl Petro Cvirkos skulptūros Vilniuje. Kokios alternatyvos ir galimi veiksmai?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi