Kultūra

2019.07.17 10:39

Trimito virtuozas Sergejus Nakariakovas – tai, ką būtina išgirsti šį rudenį

LRT.lt2019.07.17 10:39

„Jeigu norite iš naujo atrasti trimitą, turite išgirsti Sergejų Nakariakovą“, – taip kuždasi muzikos pasaulio užkulisiai. Trimito virtuozas jau seniai yra laukiamas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų svečias, o lapkričio 8 d. bus puiki galimybė po ilgesnės pertraukos S. Nakariakovą išgirsti Vilniaus kongresų rūmuose. Pasaulinė trimito žvaigždė kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu ispanų maestro Césaro Álvarezo, čia atliks fliugelhornui aranžuotą J. Haydno koncertą violončelei ir orkestrui C-dur Nr. 1, rašoma pranešime spaudai.

„Jis groja trimitu taip lengvai, kaip mes kvėpuojame – žinoma, jeigu mums pasiseka“, – taip po trimito virtuozo Sergejaus Nakariakovo koncerto JAV rašė dienraštis „San Francisco Chronicle“. Trimito Paganiniu, Trimito Karuzo ir kitais skambiais vardais tituluojamas S. Nakariakovas su trimitu nesiskiria nuo vaikystės.

Tiesa, pirmasis jo instrumentas buvo fortepijonas. Tačiau patyrus rimtą stuburo traumą ir gydytojams uždraudus sėdėti, jaunasis vunderkindas į rankas paėmė trimitą ir iki šiol nesigaili.

„Jis tiesiog man tinka,“ – šypsosi S. Nakariakovas. Sėkmės ilgai laukti nereikėjo – būdamas dešimties S. Nakariakovas pradėjo koncertuoti su orkestrais didžiausiose Sovietų Sąjungos koncertų salėse. O kai sulaukęs vienuolikos laimėjo suaugusiųjų pučiamųjų instrumentų muzikantų konkursą, tapo aišku, kad gimtoji šalis S. Nakariakovui tapo per ankšta. Talentingo berniuko šeima išvyko į Izraelį, kad sūnus galėtų nevaržomai siekti tarptautinės karjeros.

Dabar S. Nakariakovas yra tituluojamas vienu iš penkių įtakingiausių pasaulio trimitininkų ir yra laukiamas garsiausiose pasaulio koncertų salėse – jis koncertavo Los Andželo „Hollywood Bowl“, Niujorko Linkolno centro, Londono karališkojoje festivalių, Karališkojoje Alberto, Paryžiaus „Théâtre des Champs Élysées“ ir kitose prestižinėse salėse su geriausiais pasaulio simfoniniais orkestrais.

Kritikai trimitininkui ir toliau negaili pagyrų: „S. Nakariakovas nuostabiai valdo garso spalvą ir dinamiką: jis gali groti garsiai, bet šaižiai – niekada. Tad jo atliekami kūriniai tampa neįtikėtinai iškalbingi“, – rašė įtakingas Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sunday Times“. Lapkričio 8 d. Vilniaus kongresų rūmuose trimitininkas atliks fliugelhornui aranžuotą J. Haydno koncertą violončelei ir orkestrui C-dur Nr. 1.

Antrojoje koncerto dalyje skambės paskutinioji rusų kompozitoriaus Piotro Čaikovskio (1840–1893) simfonija Nr. 6. Tai savotiška kompozitoriaus „gulbės giesmė“ – simfonijos premjerą dirigavo pats kompozitorius, likus devynioms dienoms iki jo mirties.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos maestro iš Ispanijos Césaras Álvarezas, vertinamas kaip orkestrinio dirigavimo vertybių puoselėtojas.

Trimitininko Sergejaus Nakariakovo ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Sergei Nakariakov: trimito Paganinis“ įvyks lapkričio 8 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.