Kultūra

2019.07.16 10:55

Literatūros gerbėjams – išskirtinis renginys apie Izraelio literatūrą

LRT.lt2019.07.16 10:55

Šių metų liepos 17 d. 17:00 val. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks išskirtinis renginys – diskusija, skirta Izraelio literatūrai Lietuvoje. Nuo 2015 m. Izraelio ambasadai Lietuvoje bendradarbiaujant su leidykla „Sofoklis“, iš hebrajų kalbos į lietuvių kalbą išversti ir išleisti 8 žymių šiuolaikinių Izraelio autorių kūriniai, rašoma pranešime spaudai.

„Man labai svarbu ir džiaugiuosi galėdamas būti šio, į Lietuvą hebrajų literatūrą sugrąžinančio, projekto dalimi. Nuo pat ambasados atidarymo 2015 metais esame įsitraukę į daugybę projektų ir veiklų, kuriomis stengiamės tiesti tiltus tarp praeities ir dabarties. Nuoširdžiai noriu padėkoti mūsų partneriams Izraelio įmonei „Teva“ bei leidyklai „Sofoklis“, nes be jų paramos viso tai negalėtume padaryti“ – kalbėjo Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon.

„Sofoklio“ leidykla Lietuvos skaitytojams jau pristatė knygas Dror Mišani „Dingęs be žinios“, Abraham B. Yehoshua „Moteris Jerzualėje“ ir „Ponas Manis“, Zeruya Shalev „Meilės gyvenimas“ ir „Skausmas“, Dorit Rabinyan „Kaktusų gyvatvorė“, David Grossman „Užeina kartą arklys į barą“, o netrukus Lietuvos knygynus pasieks ir skaitytojų ypatingai lauktas - Amos Oz romanas „Judas“. Visų šių vertingų Izraelio autorių knygų vertimas bei leidyba yra iš dalies finansuoti Hebrajų literatūros vertimų instituto, Izraelio bendrovės Lietuvoje TEVA, Lietuvos kultūros tarybos.

„Mums niekada nestigo puikių romanų, sukurtų žydų rašytojų šiapus ir anapus Atlanto, tačiau tik pastaraisiais metais galime mėgautis šiuolaikinės hebrajiškos grožinės literatūros vertimais į lietuvių kalbą. Įsiminė ir žymių Izraelio rašytojų A.B.Yehoshua ir Zeruya Shalev apsilankymai Vilniuje. Labai džiaugiuosi proga ne tik paminėti ar aptarti, bet ir padiskutuoti apie Izraelio literatūrą Lietuvoje.“– apie būsimą renginį kalbėjo leidykos „Sofoklis“ įkūrėjas Ignas Staškevičius.

2017 m. Vilniaus knygų mugės lankytojai turėjo unikalią galimybę gyvai susitikti su knygos „Moteris Jeruzalėje“ autoriumi Abraham B. Yehoshua, o 2018 metais mugėje dalyvavo ir savo knygą „Meilės gyvenimas“ pristatė rašytoja Zeruya Shalev. Pastarieji Izraelio autorių vizitai sulaukė itin didelio Lietuvos skaitytotjų ir žiniasklaidos dėmesio. Pasak leidyklos „Sofoklis“ direktorės Giedrės Rūkienės, Izraelio literatūros projektai sukuria unikalią galimybę susipažinti su kita kultūra, jos istorija, plečia akiratį ir pasaulėvaizdį.Trečiadienį įvyksiančiame renginyje savo įžvalgomis pasidalins LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, o vėliau apie šias knygas, jų literatūrinę vertę bei Izraelio kultūros Lietuvoje sklaidą kalbėsis vertėja iš hebrajų kalbos Kristina Gudelytė ir publicistas, politikos apžvalgininkas Donatas Puslys. Diskusiją moderuos Ugnius Babinskas, elektroninio žurnalo DOXA.lt redaktorius, žurnalistas.

Renginys atviras ir nemokamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt