Kultūra

2015.09.08 13:45

Lietuvą su laisvės 25-mečiu islandai sveikino nuostabia muzika

lrytas.lt2015.09.08 13:45

 „Lietuva – maža ir jauna valstybė kaip Islandija. Mes žinome kokia yra brangi laisvė, žinote ir jūs. Tuo mūsų valstybės ir yra panašios“, – mažo miestelio bažnyčioje sakė muzikantė iš Islandijos. 

 „Lietuva – maža ir jauna valstybė kaip Islandija. Mes žinome kokia yra brangi laisvė, žinote ir jūs. Tuo mūsų valstybės ir yra panašios“, – mažo miestelio bažnyčioje sakė muzikantė iš Islandijos. 

Keliais sakiniais papasakojusi apie grojamus kūrinius – senų islandiškų sagų apie riterius ir karalius pagrindu sukurtos viduramžiškos melodijos, jauna muzikantė klestelėjo ant girgždančios kėdės Kintų didžiojoje bažnyčioje ir kartu su trim muzikantais, užgrojo. 

Melodija buvo tokia švelni ir graži, kad koncerto pasiklausyti atėję kaimelio gyventojai užgniaužė kvapą. Penktadienio vakarą bažnyčia buvo pilna žmonių. 

Kintų muzikos festivalis šiais metais pasikvietė ypatingus svečius iš Islandijos. Jie Kintuose dalyvauja vykdant projektą “Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“.

Jo metu, skirtinguose Lietuvos regionuose – Kintuose, Šilutės rajone ir Kėdainiuose vyks šiuolaikinės akademinės muzikos koncertai.

Tarptautinio projekto dalyviai – jauni ir profesionalūs atlikėjai: puikiai lietuvių publikai žinomas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO, vadovaujamas kompozitoriaus Gedimino Gelgoto bei svečiai iš tolimosios Islandijos – stygininkų kvartetas „Skark“.

Pastarasis kolektyvo branduolį sudaro keturi profesionalūs atlikėjai. Jie ne tik muzikuoja, bet ir kuria muziką bei konceptualius pasirodymus.

Kvarteto nariai atlieka šiuolaikinių kompozitorių minimalistų muziką, jos atlikimą paįvairindami netradicine raiška.

Kvartetas Skark aktyviai dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Islandiją ir Lietuvą sieja ypatingas istorinis ryšys. 1991 m. vasario 11 d. Islandija – pirmoji valstybė, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Tai tapo Lietuvai itin reikšmingu įvykiu. Šio projekto metu užmegztas ryšys tarp abiejų valstybių partnerių, atnaujins kultūrinį tarpusavio santykį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.