Kultūra

2019.07.15 16:27

Gražina Arlickaitė: „Sidabrinių gervių“ nebus, bet tai – gera proga atnaujinti Kino akademiją

Mindaugas Klusas, LRT.lt2019.07.15 16:27

LRT.lt pakalbinta Lietuvos kino akademijos (LiKA) Tarybos pirmininkė Gražina Arlickaitė teigė, kad visi mėginimai kaip nors išspręsti situaciją dėl „Sidabrinių gervių“ apdovanojimų buvo išnaudoti, tačiau teigiamo rezultato pasiekti nepavyko. Todėl nėra kitos išeities, tik skelbti akademijos bankrotą.

Kaip pirmadienį pranešė portalas 15min.lt, akademijos nariai gavo LiKA Tarybos laišką, kuriame teigiama, esą dėl susidariusių skolų užtikrinti organizacijos veiklos tęstinumo nebeįmanoma ir LiKA skelbs bankrotą. Tai reiškia, kad „Sidabrinių gervių“ apdovanojimų šiemet nebus.

„Tačiau nenorėčiau baigti tokia pesimistine gaida. Pernai pagal trišalę sutartį Lietuvos kino centras (LKC), LiKA ir LRT sugebėjo surengti kino apdovanojimus, juos finansavo pats LKC. Todėl pasitarę su Kino centru norime visuomenei teigti ir apdovanojimų, ir akademijos tęstinumo būtinybę“, – LRT.lt sakė G. Arlickaitė.

Praėjusiais metais LKC finansavo dalį ceremonijos parengimo darbų ir pačius apdovanojimus. Tarybos pirmininkė siūlė nesusitelkti tik į bankroto faktą, nes tai teisinė procedūra, kuri turi būti atlikta, kai įmonė tampa nemoki.

„Vis dėlto Kino centras inicijuoja visų apdovanojimais suinteresuotų institucijų dialogą, per kurį bus aptartos galimybės atnaujinti akademiją“, – sakė G. Arlickaitė.

Esą vienu akademijos steigėjų galėtų būti LKC. Akademija egzistuotų kitokiais pagrindais. Pasak 15min.lt, įsteigus naują akademiją apdovanojimus svarstoma atnaujinti 2020 metais.

„Tai, kad ji prasidėjo kaip privati prodiuserinė iniciatyva, prie kurios vėliau šliejosi kino bendruomenė ir Kino centras, skyręs dalinį finansavimą, atvedė mus prie dabartinės situacijos.

Todėl „Sidabrinių gervių“ tęstinumą ir principinį akademijos atnaujinimą ar net visiškai naujo darinio steigimą dabar matau kaip potencialią ateities viziją“, – sakė G. Arlickaitė.

Ji apmaudavo, kad apdovanojimų nebus tada, kai Lietuvoje sukurta kaip niekada daug gerų filmų.

Anksčiau LRT.lt skelbė, kad „Sidabrinių gervių“ ceremoniją vietoje įprasto laiko – gegužės–birželio – žadama rengti rugsėjį arba spalį.

Vasaros pradžioje imta kalbėti, kad apdovanojimų ceremonija neįvyks ir rudenį. LRT.lt kelis kartus susisiekus su LiKA Tarybos pirmininke G. Arlickaite, ši tikino, kad visos galimybės susitarti dar neišnaudotos ir galbūt apdovanojimai bus rengiami.

LKC vadovas Rolandas Kvietkauskas laidoje „Kultūros diena“ jau buvo užsiminęs apie realią galimybę, kad apdovanojimų organizavimą perimtų LKC ir Kultūros ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.