Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Vilniuje įvertinti kelionių entuziastai

Vilniuje, „Kolumbas LT“ renginio metu, įteikti apdovanojimai geriausiems metų keliautojams. Tai entuziastai, kurie filmuoja ar fotografuoja įdomias Lietuvos vietas, užsirašinėja įsimintinas patirtis ir jomis dalinasi su kitais.

Vilniuje, „Kolumbas LT“ renginio metu, įteikti apdovanojimai geriausiems metų keliautojams. Tai entuziastai, kurie filmuoja ar fotografuoja įdomias Lietuvos vietas, užsirašinėja įsimintinas patirtis ir jomis dalinasi su kitais.

Pagrindinis „Metų keliautojo“ apdovanojimas įteiktas Vytautui Bukauskui, įspūdingiausią kelionės fotografiją padarė Danas Macijauskas. Antrus metus „Metų kelionės po Lietuvą“ apdovanojimą laimėjo Renata Kilinskaitė, o Simono Grakavino šeima pasidalijo įdomiausia šeimos kelione. Geriausią kelionės istoriją konkursui pateikė Linas Senkus, kuris keliauti pradėjo dar būdamas studentas.

„Keliavau į Madeiros salą ir ta kelionė, galima sakyti, buvo kažkokios vizijos, legendos pėdomis. Pati Madeiros sala yra labai unikali tuo, kad joje veši, klesti augmenija iš viso pasaulio, nes pro ją teka Golfo srovė. Ten labai geras klimatas, šilta, iki Afrikos 520 kilometrų, tačiau, nors ne mums įprastas klimatas, tačiau nėra labai didžiulių karščių ir ilgų liūčių“, – apie „Metų kelionės istorijos“ apdovanojimą atnešusią kelionę pasakojo Linas Senkus.

Geriausio filmuko autore šiemet išrinkta pernai už metų kelionės fotografija apdovanota fotožurnalistė Berta Tilmantaitė. Ji komisijai pateikė trumpametražį filmą apie vietinių žmonių gyvenimą Himalajų kalnuose. Nugalėtojams atiteko penkių šimtų eurų vertės dovanų kuponai. Taip pat įteikti keli specialūs apdovanojimai.

Nacionalinis geriausio metų keliautojo konkursas „Kolumbas LT“ rengiamas antrus metus iš eilės. Šiemet jame dalyvauti panoro daugiau nei 30 dalyvių. Komisija sulaukė per 50 darbų. Konkursas skirtas pagerbti lietuvius, kurie keliaudami fiksuoja kelionių patirtį ir įspūdžius, atskleidžia savo šalies grožį.

„Tai yra kelionių žurnalistikos pobūdžio konkursas, bet kadangi žmonės šiais laikais daug keliauja, daug fotografuoja, daug filmuoja ir netgi aprašo, turi savo svetaines, todėl mums kilo idėja padaryti tokį žmones dalintis savo įspūdžiais skatinantį konkursą. Jis pavadintas taip todėl, nes yra tokia hipotezė, kad Kristupas Kolumbas neva buvo Jogailos vaikaitis“, – teigė konkurso „Kolumbas LT“ organizatorius Gerimantas Statinis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi