Naujienų srautas

Kultūra2019.07.11 16:16

„Sirenos 2019“: rašytoja Vaiva Grainytė – apie mūsų planetos „ne“ ir ryšio klaidas

LRT.lt 2019.07.11 16:16

Mūsų planeta sako „ne“ cunamiais, gaisrais ir stichinėmis nelaimėmis, – teigia poetė, dramaturgė ir Venecijos meno bienalės laureatė Vaiva Grainytė, gegužę apdovanota prestižiniu „Auksiniu liūtu“ už operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“ (kūrinio bendraautorės Lina Lapelytė ir Rugilė Barzdžiukaitė).

Vaiva pirmoji pradeda pokalbį šių metų teatro festivalio „Sirenos“ specialiai temai „Ryšio klaida“ skirtame vaizdo pasakojimų cikle. Jame žinomi meno ir mokslo žmonės dalinsis mintimis, ką ir kodėl jie laiko „tiesa“ arba „klaida“. Vaizdo pasakojimuose išsakomi klausimai ir teiginiai atsiskleis tarptautinėje ir lietuviškoje festivalio spektaklių programoje.

„Tiesa/Klaida“ – tai iš gerų paskatų „Sirenų“ kuriamas manipuliatyvus vaizdo pokalbis. Jame dalyvaus rašytojai, teatro režisieriai, aktoriai, scenografai, filosofai, kompozitoriai, muzikos atlikėjai, iliustratoriai. Jie komentuos kasdienybę, ryšius tarp skirtingų kartų, tėvų ir vaikų, mokytojų ir mokinių, taip pat aptars socialinių tinklų įtaką, šiandienos teatrą ir tai, kas vyksta greta scenos. Kiekvienas pokalbis yra žaidimas, kuriantis naujas prasmes, apie kurias „Sirenos“ nori kalbėti, diskutuoti.

Teatro festivalis „Sirenos“ vyks rugsėjo 25–spalio 13 dienomis, festivalio užsienio programa jau paskelbta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi