Naujienų srautas

Kultūra2019.07.11 10:35

Prasideda festivalis „Spot“: daug fizinių veiksmų, keisti gardėsiai ir akrobatai oro balione

Pernai rūke pradanginęs prezidentūrą, šiandien vėl į Vilnių grįžta gatvės teatro festivalis „Spot“. Tačiau šįkart šioje erdvėje nebus rodomas joks spektaklis, nes rytoj čia vyks prezidento inauguracija.

Menų spaustuvės – festivalio rengėjo – teigimu, pirmasis festivalis pernai buvo tarsi pasitikrinimas, ar žiūrovams vasarą toks renginys reikalingas, kaip publika jį priims.

Po sėkmingos pradžios kilo noras tęsti, taigi nuo šio vakaro keturias dienas Vilniaus viešose erdvėse savo spektaklius rodys 5 trupės iš Prancūzijos, Ispanijos, Belgijos ir Švedijos.

„Stengiamės rodyti tokius spektaklius, kurie negalėtų vykti patalpose. Festivalyje dalyvauja trupės iš šalių, turinčių gilias gatvės teatro tradicijas – Prancūzijos, Katalonijos. Skirtingi ir žanrai – nuo cirko akrobatikos iki kontaktinės improvizacijos ar performanso vagonėlyje“, – teigia festivalio vadovė Jolita Balandytė.

Šįvakar festivalį pradės dvi Ispanijos trupės, Bernardinų sode bus rodomas spektaklis-interaktyvi instaliacija „Dviračių galvosūkis“. O Vinco Kudirkos aikštėje kita Ispanijos fizinio teatro kūrėjų trupė rodys spektaklį „Pasekmės“.

Žinios. Nuo šiandien Vilniuje prasideda festivalis „Spot“: nemokami gatvės teatrų pasirodymai ir svečiai iš viso pasaulio

Rytoj į Tymo turgų kvies Belgijos trupės spektaklis „Bakiulų mėsinė“. Per pasirodymą bus pardavinėjami keisti gardėsiai.

O šeštadienį į Vingio parką atkeliaus trupė iš Prancūzijos su pasirodymu „Exit“. Šis spektaklis vyks oro balione. Jei lytų, spektaklis bus perkeltas į kitą dieną.

„Trupė iš Prancūzijos – pakvaišusi, jų spektaklis balansuoja ties beprotybės riba. Regis, 9 trupės nariai atliks akrobatinius triukus. Siužetas – lyg noras pabėgti iš kasdienybės kaip iš beprotnamio. Žiūrovų skaičių prognozuoti sunku, gali būti ir du tūkstančiai“, – teigia J. Balandytė. Visi festivalio „Spot“ spektakliai, kaip ir pernai, nemokami.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi