Kultūra

2019.07.10 19:51

Atidarant kariliono festivalį virš senųjų Vilniaus stogų nuvilnys „Coldplay“ melodija

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.07.10 19:51

Šiandien vakare prasideda III tarptautinis Vilniaus kariliono festivalis „A duo“. Penkiuose koncertuose žinomus kūrinius atliks kariliono, vokalo ir muzikos instrumento duetai. Šia proga LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjo brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP ir karilionierė iš Nyderlandų Gerda Peters.

Brolis Mindaugas papasakojo, kad pernai per vieną festivalio koncertų lenkų karilionierei Monikai gyvai tarė jos vyras valtornininkas. Tokia koncepcija rengėjams pasirodė įdomi, todėl šiemet jie dalyvių prašė parengti programas „a duo“, t. y. kariliono ir vokalo arba kurio kito instrumento duetus.

„Gerdai per atidarymo koncertą saksofonu pritars Sarina Brouwer. Kitose festivalio programose klausytojai išgirs vokalą, gitarą, dūdelę ir armoniką, elektroninius instrumentus. Kompozitorius Gintaras Sodeika dalyvaus su savo „Ndoto Tamu ir Analoginių vaiduoklių orkestru“, – pasakojo brolis M. Slapšinskas OP.

G. Peters kariliono festivalyje dalyvauja jau trečią kartą. Ji klausytojams žada labai įvairios muzikos – klasikinės ir populiariosios. Ji su S. Brouwer duetu atliks Astoro Piazzollos, Erico Claptono, Ludovico Einaudi, grupių „Queen“ ir „The Beatles“ kūrinių. O pradės koncertą specialia „Coldplay“ aranžuote.

„Įdomumo dėlei dabar tapo įprasta rašyti populiarių kūrinių aranžuotes. Šiandien skambės ir lietuvių estrados grando Jono Mašanausko dainos „Senieji Vilniaus stogai“ versija“, – žadėjo S. Peters.

Karilionininkė stebėjosi, kad kitaip nei Nyderalnduose, į koncertus Vilniuje, Kaune ar Kalipėdoje ateina labai daug jaunų žmonių.

Festivalio programa – išties įdomi ir įspūdinga. Skambės ne tik karilionui rašyti kūriniai, bet ir klasikos melodijos, populiarių muzikantų ir grupių dainos, filmų ir animacijos muzikos takeliai.

Anot M. Slapšinsko, festivalyje daugiausia lankosi garbaus amžiaus žmonės ir jaunos šeimos. Svarbiausia sąlyga – kad tik nesubjurtų oras.

Nemokamų koncertų publika kviečiama klausytis Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios šventoriuje kiekvieną trečiadienį po vakaro mišių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.