Naujienų srautas

Kultūra2015.07.09 15:20

Kuršių nerijoje vėl skambės „Nida jazz maratonas 2015“

LRT.lt 2015.07.09 15:20

Muzikos, emocijų ir improvizacijų pliūpsniu Kuršių neriją šiemet jau penkioliktą kartą užliesiantis festivalis „Nida jazz maratonas 2015“ ir vėl nuskambės prie Nidos švyturio, rašoma pranešime spaudai.

Muzikos, emocijų ir improvizacijų pliūpsniu Kuršių neriją šiemet jau penkioliktą kartą užliesiantis festivalis „Nida jazz maratonas 2015“ ir vėl nuskambės prie Nidos švyturio, rašoma pranešime spaudai.

Čia liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis į sceną kops muzikantai iš daugiau kaip dešimties pasaulio šalių – Lietuvos, Italijos, Armėnijos, Rumunijos, Graikijos, Kroatijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Švedijos, JAV ir Argentinos. Jų koncertus pratęs vidurnakčio pasirodymai ir „Jam session“ Nidos prieplaukos vyninėje. Koncertų prie švyturio pradžia – 20.30 val.

„Šie metai mums ypatingi – penkioliktą kartą visus, neabejingus šiam nuostabiam Kuršių nerijos kampeliui ir džiazui pakviesime keletą vakarų praleisti kartu. Scenoje šėls ir jau pamėgti, ir nauji atlikėjai, tad tikiu, kad šis susitikimas bus nepamirštamas“, – sako festivalio „Nida jazz maratonas 2015“ prodiuseris Leonidas Šinkarenko.

Pasak jo, jubiliejinis festivalis jau pirmą vakarą nuskambės ypatingai – scenoje pasirodys prieš keletą metų Nidoje jau koncertavusi ir visus energija bei melodinga muzika sužavėjusi atlikėja iš Švedijos LaGaylia Frazier.

Festivalį liepos 30 dieną pradės kolektyvas „The M.B.Sea Group“. Temperamentingi muzikantai pristatys žinomas džiazo kompozicijas su modernumo prieskoniais.

Vakarą pabaigs Švedijos atlikėja LaGaylia Frazier su grupe „LaGaylia Soul Unit“, savo pasirodymuose jungianti soul ir funk muziką. Pirmą kartą „Nida jazz maratone“ ji koncertavo dar 2007 metais. Šiemet į sceną atlikėja kops su Micke Haglund (klavišiniai), Magnus Höglund (mušamieji), Christoffer Göransson (gitara) ir Christoffer Ek (bosas).

Penktadienio, liepos 31 dienos, koncertą pradės Lietuvos kolektyvas „Reinless“. Pernai debiutavęs jaunų ir ambicingų muzikantų būrys atliks autorinę Jievaro Jasinskio muziką, kurioje maišosi funk, jazz, soul, rock stiliai. Su grupe pasirodys ir vokalistė Dagna Kondratavičiūtė.

Pasirodymą pratęs „Nicolas Simion Group“, jungianti atlikėjus iš Rumunijos, Graikijos, JAV ir Kroatijos.

Paskutinį festivalio vakarą rugpjūčio 1 dieną pradės grupė „Reis Demuth Wiltgen“ iš Liuksemburgo.

Renginį pabaigs vokalistė Lily Dahab su grupe – muzikantai iš Argentinos, Graikijos ir Vokietijos. Tango ir folkloras, subtili daina kartu su argentinietiško rock ir pop elementais – šių žanrų motyvai paliko pėdsaką spalvingoje grupės lyderės biografijoje.

Pasirodymus pagrindinėje scenoje vidurnaktį pratęs koncertai Nidos prieplaukos vyninėje. Čia pirmąjį vakarą koncertuos šiais metais į sceną sugrįžusi grupė „Shinkarenko Jazz 4N.

Liepos 31 ir rugpjūčio 1 dienos naktiniuose koncertuose pasirodys puikiai žinomas kolektyvas „Blues Makers“ kartu su perspektyvia vokaliste Mild Blue. Koncertus pratęs „Jam session“, kurių pradžia planuojama 1.30 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi