Kultūra

2015.07.09 12:01

Italo ir lietuvės aistra muzikai susijungė į akordeono muzikos virtuozų duetą

LRT.lt2015.07.09 12:01

Mergina, sužavėjusi net patį legendinės roko grupės „Aerosmith“ vokalistą Styven Tylerį, po pasirodymo sausakimšoje „Siemens“ arenoje trumpam dingo iš Lietuvos.

Mergina, sužavėjusi net patį legendinės roko grupės „Aerosmith“ vokalistą Styven Tylerį, po pasirodymo sausakimšoje „Siemens“ arenoje trumpam dingo iš Lietuvos.

Akordeonistė Aurelija Matulevičiūtė kartu su smuikininke grojusi duete „Vera Primavera“ po išskirtinio pasirodymo su roko dinozaurais pasuko savo kelią į Italiją, kur susipažino su Marco Lo Russo. Su juo mergina pradėjo groti akordeonų duete ir jau šią vasarą „Sensual Duo“ pristatys savo programą Lietuvos klausytojams, rašoma pranešime spaudai.

Aurelija ir Marco susipažino Piacenza mieste Italijoje. Jis ten dirbo konservatorijoje, kurioje Aurelija norėjo įgauti žinių džiazo muzikoje. „Esu klasikos muzikantė, tačiau mane visuomet žavėjo galimybė išmėginti savo kituose stiliuose. Sutikusi Marco atradau naujas akordeono galimybes ir dabar džiaugiuosi, galėdama jas pristatyti auditorijai“, – sakė profesionali muzikantė.

M. Lo Russo yra akordeono meistras, kompozitorius ir dirigentas. Jam teko garbė koncertuoti visame pasaulyje. Scena Marco dalijosi su Nicola Piovani, sukūrusiu muziką filmui „Gyvenimas yra gražus“, Leo Brouwer ir daugeliu kitų.

„Aš esu plačių pažiūrų muzikantas, džiaugiuosi, kad mane kviečia dirbti ir į televizijos bei teatro projektus. Stengiuosi neapsiriboti vien klasikinės muzikos scena“, – sako M. Lo Russo. Artėjantys koncertai suteiks galimybę Marco pirmą sykį susipažinti su Lietuva.

„Aurelija man labai daug pasakojo apie žaliąjį jūsų kraštą. Tikiuosi, kad spėsime ne tik dirbti, bet ir pasigrožėti Lietuvos gamta. Juolab, kad vienas koncertas numatytas Nidoje. Esu girdėjęs apie milžiniškas judančias kopas, tikiu, kad jos man paliks neišdildomą įspūdį“, – sako akordeono virtuozas.

Aurelija pasakoja, kad vos pirmą sykį pagroję kartu jiedu su Marco pajuto ypatingą ryšį: „Mūsų energetika sutapo nuo pat pradžių. Atrodo, kad ne tik mes, bet ir mūsų instrumentai klausosi vienas kito, yra užmezgę muzikinį ryšį“, – sako muzikantė.

Ji pasakoja, kad nuo pat pradžių jiedu norėjo sukurti projektą, kuriame būtų grojama ne tik klasikinė, bet ir šių dienų – populiarioji bei M. Lo Russo sukurta muzika su šou elementais. Aurelija labai myli savo kraštą, todėl itin laukia koncerto namuose: „Nuolat pasakojau Marco apie Lietuvą ir mūsų kultūrą, kuri taip smarkiai skiriasi nuo itališkosios. Jis taip pat nekantriai laukia pažinties su Lietuva, kaip ir aš sugrįžimo namo.“

„Koncerto labai laukiu. Manau, kad lietuvių publika yra atviraširdė, todėl mūsų laukia malonus pasikeitimas gera energija. Kviečiu ateiti ir pasiklausyti. Neabejoju, kad man tai bus maloni patirtis, o jums pažadu atvežti Italijos dvelksmą ir supažindinti su mūsų kultūra,“ – sako italas M. Lo Russo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.