Naujienų srautas

Kultūra2019.07.08 17:28

Net ir po dviejų kūrybos dešimtmečių tenoras Edgaras Montvidas randa kur debiutuoti

LRT.lt 2019.07.08 17:28

Kūrybinės veiklos 20-metį garsus operos solistas Edgaras Montvidas pažymės Kristupo vasaros festivalyje. Mėgstamais kūriniais su publika jis dalysis liepos 10 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, rašoma pranešime spaudai.

„Sudarydamas rečitalio programą, visų pirma, vadovaujuosi savo meniniu skoniu bei estetika, pernelyg nesistengdamas pataikauti publikai, bet nepamiršdamas jos pamaloninti – atlieku tai, ką, manau, galiu atlikti geriausiai. Tad ir šįkart, pradėdamas švęsti savo 20-ąjį dainavimo sezoną, noriu klausytojams ir sau padovanoti prasmingą laiką kokybiškos muzikos apsuptyje“, – sako solistas.

E. Montvido repertuare visada yra prancūziškos muzikos, nes atlikėjui patinka šios šalies kultūra. Todėl ir per pasirodymą skambės keletas prancūzų autorių kūrinių.

„Programoje gražiai suguls Richardo Strausso dainų naratyvas, Manuelis de Falla padovanos mums ispaniškos autentikos. Štai Ferenzo Liszto „Petrarkos sonetai“ ne taip dažnai atliekami Lietuvoje, o viena iš mano misijų – supažindinti publiką su mažiau žinomais kūriniais. Neapsieisiu ir be operų arijų“, – apie koncerto programą pasakoja E. Montvidas.

Londone gyvenantis tenoras nuolat bendradarbiauja su Lietuvos orkestrais, atlieka vaidmenis operose, koncertuoja festivaliuose. Vis dėlto Šv. Kotrynos bažnyčioje solistas pasirodys pirmą kartą.

„Net keista, kad Vilniuje esama tokių erdvių, kuriose dar nesu dainavęs! Taigi, bus debiutas!“, – sakė dainininkas.

Lietuvos operos scenoje E. Montvidas debiutavo 1999 m. Artūro vaidmeniu G. Donizzeti operoje „Liučija di Lamermur“, tebestudijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Virgilijaus Noreikos klasėje).

Tarptautinė karjera įsibėgėjo stažuojantis Karališkojoje „Covent Garden“ operoje Londone 2001–2003 m. Nuo to laiko atlikėjas laukiamas didžiuosiuose operos teatruose bei prestižinėse koncertų salėse, tarp kurių – Amsterdamo „Concertgebouw“, Berlyno filharmonija, Londono Alberto salė, Barbikano centras, Bostono Symphony Hall ir daugelis kitų.

Kristupo vasaros festivalyje drauge su E. Montvidu scenoje pasirodys ir pianistas Simonas Lepperis iš Didžiosios Britanijos. S. Lepperis neseniai debiutavo Niujorko prestižinėje „Carnegie Hall“ su mecosopranu Karen Cargill, buvo pakviestas atlikti kompozitoriaus Josepho Marxo kūrinius Londono „Wigmoro“ salėje.

„Labai didžiuojuosi galėdamas koncertuoti kartu su šiuo metu vienu garsiausiu Anglijos koncertmeisteriu. S. Lepperis jau bene dešimtmetį yra mano scenos partneris“, – kalbėjo E. Montvidas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi