Kultūra

2015.09.08 13:45

Pažaislio vienuolyno erdvėse skambės koncertas, skirtas sunkiai sergantiems vaikams

ELTA2015.09.08 13:45

Ketvirtadienio vakarą Kauno pakraštyje ant Taikos kalno stovinčiame Pažaislio vienuolyne įvyks nemokamas koncertas. Čia besiglaudžiančiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“ skambės pačios gražiausios melodijos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Ketvirtadienio vakarą Kauno pakraštyje ant Taikos kalno stovinčiame Pažaislio vienuolyne įvyks nemokamas koncertas. Čia besiglaudžiančiame svetingumo komplekse „Monte Pacis“ skambės pačios gražiausios melodijos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Kauniečiams ir miesto svečiams skirtame koncerte „Sveik su muzika“ pasirodys operos solistas Liudas Mikalauskas, kompozitorius Andrius Kulikauskas ir aktorius bei bardas Gediminas Storpirštis. „Viduramžių pasiuntinių“ fakyrai koncerto pabaigtuvėms žada įspūdingą „Ugnies šou“.

Vieno iš šio koncerto organizatorių, projekto „Gėrio menas“ iniciatoriaus Vytauto Kernagio teigimu, vasariškas ir šviesus renginys – galimybė susiburti ne tik mažiesiems ligoniams bei jų šeimoms, bet ir visiems palaikantiems. Tikimasi, kad renginys taps dar viena kūrybinių dirbtuvių „Gėrio menas“ tradicija.

Pasak V. Kernagio, idėja surengti koncertą kilo žiemą, kai projekto „Gėrio menas“ organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, persikėlė iš ligoninės į naujas erdves. „Ugnies šou“ su fakyrais Santariškių Vaikų ligoninės kieme bei muilo burbulų šventės iniciatyvos sulaukė didelio vaikų susidomėjimo.

„Neįprastos pramogos padeda mažiesiems ligoniams atsipalaiduoti, pasisemti gerų emocijų ir bent trumpam pamiršti ligoninės rutiną. Nusprendėme, kad vasarą vaikus kviesime į didelį renginį gamtoje. Tuomet gimė mintis surengti koncertą „Sveik su muzika“, – sako vienas koncerto organizatorių.

Koncerto metu vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, jų tėvams ir visiems geros valios žmonėms, norintiems smagiai praleisti laiką, taip pat bus pasiūlyta prisidėti prie edukacinių kūrybinių dirbtuvių veiklos ir išreikšti savo paramą „Gėrio meno“ iniciatyvoms.

„Monte Pacis“ svetingumo komplekso vadovės Indros Ramanauskienės teigimu, neabejojama, kad koncertas „Sveik su muzika“ gamtos apsuptyje pritrauks daugelio geros valios žmonių dėmesį ir paskatins prisidėti prie iniciatyvų, skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Pasak vienos iš organizatorių Dovilijos Torrau, „Gėrio menas“ veikia nuo 2010-ųjų. Dirbtuvės kviečia vaikus į edukacinius užsiėmimus, į susitikimus su įvairių sričių menininkais, kultūros bei meno organizacijų atstovais. Taip ugdomi onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jaunimo kūrybiškumas, meniniai ir bendrieji įgūdžiai. Projektą organizuoja Vytauto Kernagio labdaros ir paramos fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt