Kultūra

2019.07.06 15:24

Trakų nacionalinis parkas perka antikinių skulptūrų kopijų už 330 tūkst. eurų

BNS 2019.07.06 15:24

Trakų istorinis nacionalinis parkas ketina pirkti antikinių skulptūrų kopijų už 330 tūkst. eurų.

Skulptūrų viešojo pirkimo dokumentuose nurodoma, kad bus įsigyjama 21 skulptūra, jų originalai eksponuojami Luvro, Vatikano, Britų ir kituose garsiausiuose pasaulio muziejuose.

Planuojama pirkti tokias skulptūras kaip trijų metrų aukščio Nikė iš Samokratės, beveik dviejų su puse metro aukščio Laokontas, beveik dviejų metrų aukščio Augustas iš Prima Porta. Skulptūros sukurtos laikotarpiu tarp V amžiaus prieš Kristų ir IV amžiaus po Kristaus.

Skulptūros turėtų būti tokio paties dydžio kaip ir originalai, pagamintos iš lieto akmens.

Pasak Trakų istorinio nacionalinio parko Kultūros projektų valdymo skyriaus vadovės Leonos Jančiauskienės, skulptūrų kopijas planuojama eksponuoti Europos salėje: joje bus organizuojamos konferencijos, koncertai.

Ne renginių metu Europos salė bus lankytinas dvaro objektas, čia veiks pirmoji Lietuvoje klasikinės skulptūros galerija. Ją pradedama kurti nuo antikinių skulptūrų.

„Čia surenkame vienus iš svarbiausių, iš ryškiausių antikinės klasikinės skulptūros kūrinių, pasidarome muziejinių eksponatų kopijas ir bus tokia galerija”, – BNS pasakojo L. Jančiauskienė.

Ši salė bus įrengta dabar restauruojamoje Užutrakio dvaro karvidėje.