Kultūra

2019.07.04 21:29

Koršunovo „Tartiufas“ Kinijoje įžiebė nemenką skandalą, tačiau gastrolės kol kas neatšaukiamos

kinus suerzino Savicko improvizacijos; atnaujinta 06.59
LRT.lt2019.07.04 21:29

Režisierius Oskaras Kuršunovas socialinėje erdvėje pasidalino netikėta žinia – „Tartiufo“ gastrolės Kinijoje sulaukė didelio ažiotažo, tačiau nepatiko vietos valdžiai dėl tam tikrų detalių, todėl buvo iškilusi grėsmė, jog spektaklis bus atšauktas, tačiau vėliau rastas sprendimas ir gastrolės Kinijoje bent kol kas yra tęsiamos.

Antras pasirodymas suerzino Kiniją

„Tiesiog neįtikėtina – po tokio gero tiek publikos, tiek pačių organizatorių priėmimo, po vakar vykusio pirmojo spektaklio ir po šiandienos antrojo mums pranešė, kad gastrolės stabdomos“, – žinia, kuri trenkė tarsi žaibas iš giedro dangaus pasidalino režisierius.

Anot O. Koršunovo, visai grupei kol kas nėra pranešta dėl kokių priežasčių priimtas toks sprendimas, nors yra vilties, kad penktadienį jis gali būti atšauktas.

„Pasakė, kad galutinis verdiktas bus ištartas rytoj ryte. Bet šiai dienai gastrolės nutrauktos. Mums buvo pasiūlyta iškupiūruoti tam tikras vietas – mes į tai atsižvelgėme. Tai pagrinde buvo susiję su pernelyg atviromis nuogybėmis ir atvirai reiškiamu seksualumu. Vakar viskas buvo gerai, o šiandien aktoriai galbūt buvo per daug įsismarkavę ir laisvai vaidino“, – svarstė vienas garsiausių šalies režisierių.

Tiesa, kūrėjas pripažįsta, jog spektaklyje buvo įdėtas filmas, kuriame Tartiufas vaikšto po Pekiną ir bendrauja su Kinijos liaudimi.

„Iš pradžių norėjome tai nufilmuoti Tiananmenio aikštėje, bet mums neleido. Tada tai padarėme Uždraustajame mieste (imperatorių rūmuose), kur Tartiufas, leisdamasis imperatoriškais laiptais, bendrauja su minia ir eina link Tiananmenio aikštės. Žiūrėdama šį filmą publika plojo, švilpė ir trypė kojomis. Ir dar - šiandien Tartiufas po „kambarėlio“ scenos su Elmira po sceną bėgiojo be triusikų, bet meistriškai užsidengdamas savo vyriškąjį pasididžiavimą švarku, kurį laikė tai vienoje, tai kitoje rankoje. Taigi, nieko nesimatė, gal pora kartų pasimatė jo užpakalis“, – apie tai, kodėl sulaukė nepasitenkinimo ir spektaklis galėjo būti stabdomas nuomone socialinėje erdvėje pasidalino O. Koršunovas.

Režisierius šmaikštauja, jog paaiškėjus, kad gastrolės nutrauktos dėl aktoriaus Giedriaus Savicko pademonstruoto užpakalio, tuomet tai būtų visiškai neįtikėtina situacija.

Režisierius socialinėje erdvėje išsireikė rusiškai vaizdžiai apibūdindamas gresiančią situaciją

„Turėjo įvykti dar vienas spektaklis Pekine, taip pat spektakliai didžiausių Kinijos miestų didžiausiuose teatruose: Guangdžou, Čiuandžou, Šanchajaus ir Siameno“, – įrašo pabaigoje apie tai, kokiuose miestuose su aktoriais turėjo pasirodyti rašė O. Koršunovas.

Gastrolės kol kas atšaukiamos nebus

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą penktadienio rytą pasiekė žinia, jog vienas garsiausių šalies spektaklių „Tartiufas“ kol kas nėra atšaukiamas Kinijoje.

„Norime visus nuraminti ir pranešti, kad spektaklio „Tartiufas“ gastrolės Kinijoje kol kas nėra atšaukiamos. Taip, teatro atstovai gavo pastabą dėl pagrindinio aktoriaus Giedriaus Savicko drąsių improvizacijų ir pajuokavimų apsinuoginus ir į tai buvo atsižvelgta gerbiant šalies kultūrines ypatybes“, – skelbiama oficialioje Nacionalinio dramos teatro paskyroje „Facebook“ tinkle.

Anot pranešimo, Kinijos teatro atstovai buvo užtikrinti, kad kituose turo spektakliuose improvizuotų nuogybių nebus.

„Vertiname Kinijos žiūrovus ir siekiame, kad kuo daugiau jų pamatytų garsiausius Lietuvos teatro darbus, tad labai tikimės, kad toliau turas vyks ir tą galimybę gaus visų suplanuotų rodymų žiūrovai“, – skelbiama Nacionalinio dramos teatro žinutėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.