Kultūra

2019.07.04 10:11

Muzika ir ekologija gali eiti išvien: temos susijungia festivalyje „Nepaklusniųjų žemė“

LRT.lt2019.07.04 10:11

Liepos 6–12 dienomis į Nidą grįžta tarptautinis muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“. 15-ąjį kartą rengiamo festivalio metu bus pristatytos septynios muzikinės istorijos, koncertuos žymūs Lietuvos ir užsienio muzikai, rašoma pranešime spaudai.

„Festivalio programos kelia neišvengiamą egzistencinį klausimą „kas aš?“, suteikia peno refleksijoms apie asmenines kiekvieno mūsų atsakomybes beprotiškai greitai besikeičiančiame pasaulyje, apmąstymams apie stabilias ir kintančias vertybes bei santykį su aplinkiniais ir aplinka.“ – pristatydamas šiųmečio festivalio programą sakė jo sumanytojas pianistas Rokas Zubovas.

Festivalį liepos 6 dieną pradės programa „Užtrauksim naują giesmę?“. Koncerto metu bus pažvelgta į istorinį naratyvą šių dienų akimis, prisimenant laikotarpį, kurio metu gimė lietuviška muzika, ir primenant kūrybines gijas, energiją, skatinusią naujos valstybės kūrimosi pradžią.

Prisiminus praeitį, „Nepaklusniųjų žemė“ kvies žengti į „Šnabždančią sferą“, kuri klausytojus nukels į paslaptingą nakties pasaulį. Pasiekus festivalio pusiaujo tašką „BSM trio“ klausytojams pristatys nuotaikingą muzikinę išdaigą, kurią įkvėpė artimųjų rytų tautų muzikinės improvizacijos. O liepos 10 d. viskas sustos, liks tik vienas klausimas: muzika šiandien ir rytoj, grožis šiandien, kas rytoj? Tądien kūrinio „Mašina sustoja“ pristatyme Lietuvoje dalyvaus ir britų kompozitorius Brian Wilshare.

Liepos 11 d. festivalio programa skiriama meilei, vienai romantiškiausių muzikos meilės istorijų „Klarai, su meile, Robertas“. Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčioje klausytojai pasiners į beribės meilės pasaulį, kuris neapsiribos tik meilę žmogui, bet sklis kur kas toliau iki pat medžių viršūnių, skleisis po visą miško erdvę, kurioje gyvename ir mes.

Savo kelionę Kuršių nerijoje festivalis „Nepaklusniųjų žemė“ baigs liepos 12 d. Nidos bendruomenės namuose. Čia susilies jaunosios kartos kūrybinių dirbtuvėlių dalyvių sukurta salės scenografija ir kūrybinės muzikantų komandos programa, nukelsianti klausytojus ir žiūrovus į stebuklų mišką. Koncerto programoje skambės M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Miške“.

„Miško istorija“ – tai kontempliacija apie mus, kaip visuomenę, mūsų santykį su mus supančia gamta, atsakomybė prieš ją ir prieš ateities kartas“, - sakė R. Zubovas.

Penkioliktajame „Nepaklusniųjų žemės“ festivalyje muzikuos Stein Skjervold (baritonas, Norvegija/Lietuva), Vytautas Sriubikis (fleita), Žilvinas Brazauskas (klarnetas), Rasa Vosyliūtė (smuikas), Vytautas Mikeliūnas (smuikas), Monika Kiknadze (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė), Thomas Collingwood (violončelė, Jungtinė Karalystė), Sonata Zubovienė (fortepijonas) ir Rokas Zubovas (fortepijonas). Kūrybines dirbtuvėles ves dailininkės Vaida Kunigėlytė, Jolita Sabaliauskaitė, Silvija Kurienė ir Emilija Sidaravičiūtė. Festivalio garso ir šviesos dizaineris – Giedrius Kriūnas; režisūriniai sprendimai – Jūratės Vansk. Festivalio atstovė spaudai – Laura Mažuknaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.