Naujienų srautas

Kultūra2019.07.02 22:35

Nacionalinėje dailės galerijoje – permainų vėjai: visuomenei pristatoma atnaujinta ekspozicija

Prieš dešimt metų, taip pat vasarą, po ketverių metų rekonstrukcijos, duris atvėrė nacionalinė dailės galerija.

Minint galerijos veiklos dešimtmetį keičiama didesnė nuolatinės ekspozicijos dalis, į saugyklas grįžta eksponuoti kūriniai, juos keičia seniau ar visai nerodyti darbai. Atnaujintos ekspozicijos visuomenei bus atvertos kitą savaitę.

Nuolatinė nacionalinės dailės galerijos ekspozicija - tai 9 salės. Ji nekeista išbuvo iki šiandien. O dabar, minint galerijos veiklos 10metį, čia darbų įkarštis - keičiama antroji nuolatinės ekspozicijos pusė, tai yra penkios salės, kuriose eksponuoti kūriniai nuo 20 amžiaus vidurio, nuo sovietų okupacijos iki šių dienų šiuolaikinio meno ir rengiamasi naujos nuolatinės ekspozicijos atidarymui, kuris vyks kitą savaitę.

„Keičiame penkias sales, keturios salės lieka kol kas tokios pačios, kuriose galima pamatyti tarpukario klasikų kūrinius nuo Čiurlionio, Gudaičio, Samuolio, o penkios salės keičia savo vizualinį pavidalą, architektūra, jose keičiasi ir pasakojimai keičiasi, kuriuos su kuratorėmis L. Kreivyte, A. Narušyte, J. Marcišauskyte-Jurašiene ir aš visos keturios siūlome žiūrovams šiandien, taip pat jei ankstesnėje ekspozicijoje šiuolaikinis menas buvo įsikūręs vienoje salėje, tai visgi praėjus 10 metų šiek tiek padidėjo ir mūsų rinkinys“, – sako Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.

Pasak L. Jablonskienės, naujoje ekspozicijoje bus eksponuojami 150-ies menininkų kūriniai, visi jie sudarys temas, sudarytas iš kelių potemių, iliustruos ar sudarys kontekstą vieno ar kito laikmečio pristatymui. Žanro prasme tai bus ir tapyba, ir skulptūra, tekstilė, žymiai daugiau fotografijos nei ankstesnėje ekspozicijoje, taip pat daugiau šiuolaikinio meno kūrinių, objektų, instaliacijų, vaizdo darbų, įsigytų per tuos dešimt metų. Nemaža dalis skolintų iš kitų muziejų bei privačių kolekcijų. Vieni darbai grįžta į saugyklas, kiti iš jų pakyla, kad būtų matomi naujoje ekspozicijoje.

Greta naujos nuolatinės ekspozicijos didžiojoje galerijos salėje bus atidaryta paroda Saldus ateities prakaitas. Jos viena kuratorių sako, kad tai tarsi nuolatinės ekspozicijos papildymas. Tačiau ji pasakoja apie praeitį, o šioje parodoje bus žvelgiama į ateitį.

Nuolatinės ekspozicijos ir parodos „Saldus ateities prakaitas“ atidarymas Nacionalinėje dailės galerijoje liepos 10 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi